Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Castellani w Noliko na kolejne dwa lata

Castellani w Noliko na kolejne dwa lata

fot. archiwum

Chociaż sezon ligi belgijskiej jeszcze się nie skończył, to w poszczególnych klubach już trwa kompletowanie składów na kolejne rozgrywki. Karuzelę transferową Noliko Maaseik rozkręcił trener zespołu, Daniel Castellani, podpisując dwuletni kontrakt z czwartą drużyną sprzed roku, która z Knack Roeselare walczy obecnie o złoty medal rozgrywek.

Daniel Castellani to uznane nazwisko na parkietach światowej siatkówki. Polskiej publiczności znany jest głównie z prowadzenia reprezentacji biało-czerwonych w latach 2009-2010, czego pokłosiem był medal z najcenniejszego kruszcu na mistrzostwach Europy oraz trenowania Skry Bełchatów w jej złotym okresie (2006-2009). Z krajem znad Wisły i Odry związał się ponownie w kontekście współpracy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, jednak ta przygoda trwała tylko rok i została zwieńczona srebrem mistrzostw kraju, Pucharem Polski oraz niezłym występem w Lidze Mistrzów.Jego kolejne siatkarskie kroki przywiodły go do Turcji, gdzie raz jeszcze związał się z miejscowym Fenerbahçe Stambuł, którym zajmował się wcześniej na przestrzeni 2011 i 2012 roku. Po przeprowadzce do Włoch i działaniu z Sir Safety Perugia podpisał kontrakt ze słabiej spisującym się Noliko Maaseik, które przed sezonem 2015/2016 marzyło o powrocie do ścisłej elity ligi belgijskiej (wcześniej okupowało 4. pozycję w rozgrywkach). Tym samym Argentyńczyk zastąpił na stanowisku Giovanniego Torchio i rozpoczął budowanie dyspozycji zespołu znad Mozy. Okazał się w tym niezwykle skuteczny, bowiem jego team poczynił postępy, dzięki którym obecnie wciąż ma szansę wywalczyć złoty medal rozgrywek. Mimo tego, że jego podopieczni w finale dotychczas dwukrotnie przegrali z obrońcami tytułu, Knack Roeselare (2:3, 1:3), to wciąż mogą odrobić straty i wrócić na zwycięską ścieżkę. Nie zmienia to faktu, że dla spragnionego sukcesów klubu z Maaseik każdy krążek jest niezwykle ważny, bowiem od czasu kiedy teamem zarządzał Vital Heynen, poza srebrem w 2013 roku nie udało mu się odnieść znaczącego sukcesu na polu belgijskiej siatkówki.

Castellani zdobył na tyle duże zaufanie włodarzy klubu, że ci postanowili podpisać z nim kontrakt na kolejne dwa lata, licząc na to, że będzie odnosił z ich klubem sukcesy na miarę jego siatkarskiej przeszłości.

źródło: inf. własna, noliko-maaseik.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved