Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Cassidy Pickrell: Dziennikarstwo sportowe wciąż mnie fascynuje (wideo)

Cassidy Pickrell: Dziennikarstwo sportowe wciąż mnie fascynuje (wideo)

Coraz więcej zawodniczek zza oceanu decyduje się na kontynuację profesjonalnej kariery w Europie, Stany Zjednoczone są też chyba wymarzonym miejscem dla scoutów, którzy mogą znaleźć tam wiele nieodkrytych czy nieukształtowanych jeszcze talentów. Jedną z siatkarek, która zdecydowała się na grę w polskiej ekstraklasie, jest Cassidy Pickrell. Pochodząca z Texasu przyjmująca wprowadza dużo pozytywnej energii do legionowskiego zespołu. – W USA nie mamy profesjonalnej ligi siatkówki halowej. Siatkówka akademicka jest tym, co daje nam podobną atmosferę i pozwala rywalizować. To dlatego tak chętnie decyduje się na grę w college’u, niezależnie od tego, jaki poziom on reprezentuje. Jeśli czujesz, że kochasz ten sport, to w późniejszych etapach edukacji po prostu idziesz tą ścieżką dalej. Ja rozpoczęłam treningi w wieku 14 lat, ale wcześniej uprawiałam piłkę nożną – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki przyjmująca DPD Legionovii Legionowo.

Jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży, USA jest uznawane za jeden z wzorów do naśladowania w tym zakresie. Skąd bierze się tak duża popularność siatkówki akademickiej w Stanach Zjednoczonych?Cassidy Pickrell: – W USA nie mamy profesjonalnej ligi siatkówki halowej, za to istnieje taka w przypadku siatkówki plażowej (AVP). Siatkówka akademicka jest tym, co daje nam podobną atmosferę i pozwala rywalizować. To dlatego tak chętnie decyduje się na grę w  college’u, niezależnie od tego, jaki poziom on reprezentuje.  Jeśli czujesz, że kochasz ten sport, to w późniejszych etapach edukacji po prostu idziesz tą ścieżką dalej. Ja rozpoczęłam treningi w wieku 14 lat, ale wcześniej uprawiałam piłkę nożną. Tak naprawdę oficjalnie zrezygnowałam z futbolu na rzecz siatkówki  jako 17-latka.  

Idąc na studia, wybrałaś renomowaną uczelnię w Arizonie i nie ukrywasz tego, że interesuje cię ścieżka dziennikarska. Dlaczego więc jednak stawiasz na siatkówkę?

– Chciałabym grać tak długo, jak tylko będę czuła, że moje ciało mi na to pozwala. Dopiero kiedy to się stanie, chciałabym w końcu przerzucić się na dziennikarstwo. Do tego jeszcze na pewno jednak trochę czasu. 

Jaki rodzaj dziennikarstwa cię interesuje?

– Dziennikarstwo sportowe wciąż mnie fascynuje, chciałabym pozostać w tym samym obszarze.

W opinii wielu jesteś jedną z najbardziej pozytywnych i optymistycznych postaci w polskiej lidze i nawet stojąc w kwadracie, wprowadzasz do zespołu dużo energii. Jest to cecha kulturowa Amerykanów czy bardziej indywidualna?

–  Trudno jest mi wypowiadać się w imieniu wszystkich Amerykanów. (uśmiech) Generalnie jestem jednak szczęśliwą osobą i staram się pomagać innym, dzieląc się tym z innymi. Jeśli mogę gdzieś przekazać pozytywną energię koleżankom, to to zrobię.

Jak po połowie rundy zasadniczej oceniasz polską ekstraklasę? 

– Myślę, że rywalizacja stoi na wysokim poziomie. Cieszę się, że mogę być częścią nowej dla mnie ligi i dla mnie jest to zawsze ekscytująca sytuacja. 

Twoja siostra również jest siatkarką, Kylie gra na pozycji rozgrywającej. Przez długi czas występowałyście razem w jednym zespole…

– Uwielbiam grać razem ze swoją siostrą i czas, który spędziliśmy, występując w jednej drużynie, jest prawdopodobnie najmilej wspominanym okresem w moim życiu. Grałyśmy razem przez dwa lata w szkole średniej i kolejne dwa lata na uniwersytecie. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy znów nasze drogi sportowe się zejdą. Ostatnio spędziliśmy razem święta w Krakowie. 

Pozostałą część rozmowy z Cassidy Pickrell obejrzycie na naszym kanale YouTube:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved