Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cansu Özbay: Staramy się podtrzymać formę

Cansu Özbay: Staramy się podtrzymać formę

Cansu Özbay, jedna z gwiazd VakifBank Stambuł, a także reprezentacji Turcji ma nadzieję, że pandemia koronawirusa szybko się skończy. – Pandemia ma wpływ na nas wszystkich. Mieliśmy zacząć bardzo ważny etap tego sezonu, a teraz wszystko jest wstrzymane. Teraz trenujemy tylko w domu, zgodnie z tym, co przygotował dla nas nasz trener przygotowania fizycznego Vanny Miale. Staramy się podtrzymać formę. Bycie zdrowym jest ważniejsze niż rozgrywanie meczów – przyznała siatkarka.

Sport, tak i jak cały świat stanął w miejscu. Mecze to na razie melodia przyszłości. – Pandemia ma wpływ na nas wszystkich. Mieliśmy zacząć bardzo ważny etap tego sezonu, a teraz wszystko jest wstrzymane. Teraz trenujemy tylko w domu, zgodnie z tym, co przygotował dla nas nasz trener przygotowania fizycznego Vanny Miale. Staramy się podtrzymać formę. Bycie zdrowym jest ważniejsze niż rozgrywanie meczów i mam nadzieję, że ta pandemia wkrótce się skończy – powiedziała rozgrywająca VakifBank Stambuł, Cansu Özbay.Jej zespół bardzo dobrze radził sobie na krajowym podwórku, gdzie zakończył sezon zasadniczy na pierwszym miejscu. – Byłyśmy w świetnej formie jako zespół od początku 2020 roku. Zakończyłyśmy rundę zasadniczą na pierwszym miejscu z rekordowymi 21 zwycięstwami w 22 spotkaniach – przypomniała rozgrywająca. Oprócz tego VakifBank jako jedyny zespół zapewnił sobie awans do półfinału Ligi Mistrzyń, zanim rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii. – Udało nam się zakwalifikować do półfinału Ligi Mistrzyń. Jesteśmy z resztą jedyną drużyną, której to się udało, bo pozostałe spotkania przerwała pandemia. Dlatego właśnie nie mam pojęcia, co będzie dalej. Najważniejsze to pozostać zdrowym – wyjaśniła Özbay.

Dla sportowców izolacja jest również trudna, bowiem w jakimś stopniu muszą oni dbać o utrzymanie formy. – Mam swoją rutynę.  Staram się wstawać codziennie o tej samej porze, czas spędzam na czytaniu, filmach i próbowaniu nowych przepisów. Mam przygotowany program, według którego trenuję, ale głównie jest to kardio i joga – zdradziła rozgrywająca tureckiej drużyny. Ma ona jednak nadzieję, że stosowanie się do zaleceń pozwoli jak najszybciej wrócić do nowej normalności. – Dla swojego dobra, naszych rodzin, przyjaciół i całego społeczeństwa musimy zostać w domu. Razem musimy pokonać tę pandemię i postępować zgodnie z zaleceniami. Zostańmy w domu i ćwiczmy. Wierzę, że razem uda nam się pokonać pandemię – podkreśliła Cansu Özbay.

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved