Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > C.S.M. Bukareszt z Pucharem Challenge

C.S.M. Bukareszt z Pucharem Challenge

Siatkarki C.S.M. Bukareszt okazały się lepsze także na boisku rywalek. Pokonały Trabzon Idman Ocagi 3:1. Dzięki temu Rumunki mogły się cieszyć z wywalczenia Pucharu Challenge. Spotkanie przysporzyło wiele emocji, najciekawsza była pierwsza partia, w której sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i trudno było wytypować zwycięzcę. W tureckim zespole występowała Polka – Agnieszka Rabka, która doznała kontuzji w czwartej partii.

Siatkarki C.S.M. Bukareszt znakomicie rozpoczęły rewanżowe finałowe spotkanie o Puchar Challenge (7:2). Jednak dobra zagrywka Turczynek spowodowała, że to gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Zespół Trabzon Idman Ocagi miał kilkupunktową przewagę. Rumunkom udało się doprowadzić do remisu po 16. W końcówce asem serwisowym popisała się Kremena Kamenowa i gospodynie wyszły na prowadzenie 20:19. Od razu o czas poprosił trener Bogdan Paul. Po powrocie na parkiet Kamenowa posłała kolejną mocną zagrywkę, a przechodzącą piłkę na punkt zamieniła Jelena Blagojević. Jednak Rumunki zdołały odrobić straty i mieliśmy kolejny remis po 21. Walka toczyła się punkt za punkt. Dwukrotnie zablokowana została Blagojević i 25:23 wygrał zespół z Bukaresztu.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry. Przewagę zdobyły przyjezdne, które prowadziły 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na parkiet kontrę zakończyła Marija Karakaszewa (9:5). Turczynki miały problem z przebiciem się na drugą stronę siatki, a jak im się udało, to skuteczne kontry wyprowadzały zawodniczki z Bukaresztu (6:14). Po autowej zagrywce Trabzonu mieliśmy drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu przyjezdnych – 16:9. Nie do zatrzymania w ataku była Jasna Majstorović, która zdobywała cenne punkty dla swojego zespołu (18:9). Pojedyncze udane akcje Turczynek to było za mało, żeby nawiązać walkę z rywalkami w tej partii. Majstorović popisała się jeszcze asem serwisowym (22:12). Blok Roxany Bacsis i Laury Pihlajamäki na Blagojević zakończył drugiego seta (25:13).

Początek trzeciej odsłony był wyrównany, raz jedna drużyna, raz druga wychodziła na nieznaczne prowadzenie. W końcu gospodynie odskoczyły na dwa oczka, o czas poprosił trener Bogdan Paul. Po powrocie na parkiet Rumunki doprowadziły do remisu po 14. Po asie serwisowym Georgiany Fales zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu C.S.M. 16:15. Po powrocie na parkiet zawodniczka zaserwowała w aut. Turczynki ponownie odskoczyły na dwa oczka (18:16). W końcówce Rumunki zaczęły popełniać sporo błędów (18:22). Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Beyza Arici (24:20). W kolejnej akcji skuteczną kontrę wyprowadziła Sanja Malagurski (25:20).

Dobre zagrywki Arici na początku czwartej partii pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie 4:0. Po drugiej stronie siatki punktowymi zagrywkami popisała się Pihlajamäki i mieliśmy remis po 4. Kolejne asy serwisowe słała Giulia Pincerato i było 9:5 dla Rumunek. Przy stanie 11:7 kontuzji doznała Agnieszka Rabka, która musiała zejść z boiska. Gospodynie zmniejszyły straty do dwóch oczek (10:12). Świetnie na środku siatki spisywała się Pihlajamäki (14:11). Po bloku Fales i Bacsis Rumunki odskoczyły na cztery oczka (18:14). Turczynki nie poddały się, zaczęły grać dobrze w obronie, dzięki czemu wyprowadzały skuteczne kontrataki i zmniejszyły straty do dwóch punktów (19:21). Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Karakaszewa (23:19). Arici zaserwowała w aut i 25:20 wygrały Rumunki.

Trabzon Idman Ocagi –  C.S.M. Bukareszt 1:3
(23:25, 13:25, 25:20, 20:25)

Trabzon: Kamenowa (11), Blagojević (15), Barut (7), Malagurski (10), Arici (8), Rabka (2), Esepasa (libero) oraz Bilge (2), Cetinsarac (4) i Giraygil
C.S.M.: Bacsis (14), Majstorović (19), Pincerato (6), Fales (10), Karakaszewa (9), Pihlajamäki (13), Ruzzini (libero) oraz Carbuneanu