Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Były szkoleniowiec Chemika poprowadzi reprezentację Izraela

Były szkoleniowiec Chemika poprowadzi reprezentację Izraela

fot. Karolina Koster

Giuseppe Cuccarini, były szkoleniowiec Chemika Police, nie boi się trudnych wyzwań. Włoch został trenerem kobiecej reprezentacji Izraela, a przypomnijmy, że był brany pod uwagę także jako kandydat na selekcjonera naszej reprezentacji. Cuccarini związał się umową aż do 2024 roku i będzie częścią projektu rozwoju izraelskiej siatkówki. Męską reprezentację tego kraju wciąż prowadził będzie Grzegorz Ryś.

Giuseppe Cuccarini do 2006 roku prowadził kluby włoskie, potem wyjechał do Turcji, gdzie pracował w Eczacibasi Stambuł. Następnie wrócił do kraju, gdzie przez dwa lata trenował zespół z Modeny. Kolejne lata spędził już poza granicami Włoch, m.in. w Azerbejdżanie, a następnie w Polsce, trenując Chemika Police w latach 2014-2016. Izrael będzie pierwszą prowadzoną reprezentacją przez Giuseppe Cuccariniego. 59-letni szkoleniowiec ma na swoim koncie Puchar CEV, mistrzostwo i Puchar Włoch, mistrzostwo i Puchar Turcji oraz dwa mistrzostwa Polski, Puchar i SuperPuchar z Chemikiem Police. Przypomnijmy, że Cuccarini został zwolniony po tym, jak w ubiegłym roku Chemik Police odpadł w Lidze Mistrzyń w pierwszej rundzie play-off z Fenerbahce Stambuł. Zastąpił go Jakub Głuszak.

Pierwszym wyzwaniem dla trenera Cuccariniego będą majowe kwalifikacje mistrzostw świata 2018. Rywalkami Izraela będą drużyny: Azerbejdżanu, Holandii, Ukrainy, Danii i Norwegii, a potem kwalifikacje mistrzostw Europy w 2018 roku. Głównym celem jednak jest awans do mistrzostw Europy 2021. – Jestem podekscytowany tym, co mnie czeka. Wszystko jest tutaj dla mnie nowe, z wyjątkiem siatkówki. Oglądam jednak dużo spotkań ligowych, widziałem też treningi w Akademii Siatkówki i myślę, że jesteśmy w stanie wychować pokolenie zawodniczek, które mają potencjał ku temu, aby grać na wysokim poziomie – powiedział nowy selekcjoner reprezentacji Izraela.źródło: inf. własna, iva.org.il

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved