Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Były manager i kierownik ZAKSY aresztowany i z zarzutami

Były manager i kierownik ZAKSY aresztowany i z zarzutami

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tomasz D., syn znanego komentatora sportowego i brat dwukrotnego mistrza świata w siatkówce, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle miał przywłaszczyć sobie z kont zawodników ponad milion złotych. Mężczyzna przyznał się do winy.

Tomasz D., po doniesieniach dwóch zawodników siatkarskiego wicemistrza Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, został zatrzymany przez policję 14 lutego. Teraz prokuratura okręgowa w Opolu poinformowała, że były kierownik zespołu usłyszał dwa zarzuty: przywłaszczenie środków z konta Sama Deroo i przywłaszczenie środków z konta Benjamina Toniuttiego. Chodzi o ponad milion złotych. Za przywłaszczenie grozi kara do 10 lat więzienia.Jak zdradzili w rozmowie z RMF FM śledczy, prokuratura będzie teraz sprawdzać, czy poszkodowany nie został ktoś jeszcze. Wcześniej media, m.in. „Dziennik Sport”, informowały, że oprócz pieniędzy Deroo i Toniuttiego Tomasz D. miał przywłaszczyć sobie środki z kont aktualnego trenera ZAKSY Andrei Gardiniego, byłego trenera ZAKSY i byłego szkoleniowca męskiej reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego oraz Kevina Tillie – reprezentanta Francji i byłego zawodnika zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Kwota przywłaszczenia pieniędzy od pięciu obcokrajowców ma wynosić 2,5 mln złotych. Gardini, De Giorgi i Tillie do tej pory nie zgłosili się jednak do prokuratury.

Brat siatkarskiego mistrza świata przyznał się do winy. Sąd zdecydował o tym, że trzy kolejne miesiące spędzi w areszcie. Śledczy zarzucają mu, że w czasie pełnienia funkcji kierownika drużyny zaproponował członkom zespołu pochodzącym z zagranicy, że będzie im pomagać w załatwianiu formalności i płatności w ZUS-ie. W zamian poprosił zawodników o udzielenie mu pełnomocnictwa do ich kont. Ci przystali na propozycję. Wtedy Tomasz D. zdefraudował pieniądze. Gracze i trenerzy zaniepokoili się dopiero, kiedy ZUS i urzędy skarbowe poinformowały ich, że nie odprowadzili podatków. Taka współpraca podejrzanego z obcokrajowcami trwała od lipca 2015 roku do sierpnia 2018 roku.

Więcej w portalu rmf24.pl

źródło: rmf24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved