Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Była siatkarka ŁKS-u zagra w Stuttgarcie

Była siatkarka ŁKS-u zagra w Stuttgarcie

fot. Michał Szymański

Grecka rozgrywająca Athina Papafotiou podpisała kontrakt na przyszły sezon z Allianz MTV Stuttgart. Była siatkarka ŁKS-u Commercecon Łódź przeniesie się tam z włoskiej Serie A. Inną siatkarką, która Włochy zamieni na Bundesligę jest Jana Franziska Poll, która już uzgodniła warunki kontraktu z Ladies in black Aachen. Niepewna sytuacja ekonomiczna we Włoszech sprawia, że siatkarki coraz częściej wybierają inne ligi.

Athina Papafotiou trafiła do Ligi Siatkówki Kobiet wiosną 2018 roku. Wówczas opuściła w trakcie sezonu Imoco Volley Conegliano i dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź, zastępując na zasadzie transferu medycznego Lucie Muhlsteinovią. Wraz z łódzkim klubem Greczynka wywalczyła wówczas wicemistrzostwo Polski.Po sezonie Papafotiou przeniosła się do Francji, gdzie przez sezon reprezentowała barwy ASPTT Mulhouse. W tym sezonie grecka rozgrywająca powróciła do włoskiej Serie A i grała w Lardini Filottrano. Jej przygoda z włoskim klubem trwała jednak tylko rok – w kolejnym sezonie Papafotiou reprezentować będzie barwy Allianz MTV Stuttgart, a więc niedawnego rywala ŁKS-u w Lidze Mistrzyń.

To nie jedyna siatkarka, która zamieni włoską serie A na Bundesligę. Do Niemiec wraca również Jana Franziska Poll. 32-letnia przyjmująca nie zapamięta swojej przygody we Włoszech zbyt dobrze, bowiem trafiła do klubu z Caserty, który miał ogromne problemy i z którym rozwiązała na początku stycznia kontrakt. Reprezentantka Niemiec trafiła jeszcze na końcówkę sezonu do Il Bisonte Firenze, ale ani jej, ani zespołowi nie było dane zagrać w play-off i dokończyć sezonu przez pandemię koronawirusa. W przyszły sezonie Poll ma reprezentować barwy Ladies in black Aachen.

Wobec niepewnej sytuacji ekonomicznej we Włoszech i kondycji ekonomicznej włoskich klubów coraz więcej siatkarek, które w tym roku grały w Serie A wybiera inne kierunki. Najczęściej są to liga rosyjska, turecka lub ligi azjatyckie, jak widać również liga niemiecka cieszy się powodzeniem. Mówi się również o powrocie do polskiej ekstraklasy Agnieszki Kąkolewskiej, propozycje z Turcji ma także Joanna Wołosz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved