Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > To był ostatni mecz w karierze Aleksandry Jagieło

To był ostatni mecz w karierze Aleksandry Jagieło

fot. lsk.plps.pl

Aleksandra Jagieło kończy siatkarską karierę. Wygrany 3:0 mecz o 7. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet był ostatnim, jaki rozegrała była reprezentantka Polski, kapitan naszej reprezentacji, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w obecnym sezonie polskiej ekstraklasy. Jagieło ma na koncie 11 medali mistrzostw Polski, w tym osiem złotych, cztery Puchary Polski. Jest również dwukrotną mistrzynią Europy.

Aleksandry Jagieło (dawniej Przybysz) nie trzeba przedstawiać kibicom żeńskiej siatkówki kobiet. Absolwentka SMS-u PZPS Sosnowiec trafiła zaraz po szkole do BKS-u Bielsko-Biała, w którym spędziła pięć sezonów. Po 14 latach wróciła do Bielska-Białej, gdzie zakończyła swoją bogatą w sukcesy karierę.Jagieło grała również trzy sezony we włoskim zespole Rebecchi River Volley Piacenza, skąd wróciła do Polski i założyła koszulkę Muszynianki Muszyna. W barwach tego klubu grała przez siedem sezonów, w 2014 roku przeniosła się do Chemika Police. Przed rokiem wróciła do BKS-u i tu zakończyła swoją siatkarską karierę. – Dziś to był mój ostatni mecz w karierze. Nie udało się zrealizować jednego marzenia sportowego. Mówię o wyjeździe na igrzyska olimpijskie. Mogę jednak powiedzieć, że jestem spełnioną zawodniczką. Miałam dużo szczęścia przez całą karierę. Myślę jednak, że było to też konsekwencją ciężkiej pracy. Cieszę się, że w ten sposób mogłam przeżyć to swoje „siatkarskie życie” – powiedziała po meczu Jagieło, przyznając, że teraz przyszedł czas na rodzinę. Siatkarka spodziewa się drugiego dziecka.

Jagieło w swojej bogatej karierze zdobyła dwa złote medale i jeden brązowy mistrzostw Europy z reprezentacją Polski, której była przez długi czas kapitanem. W 2013 roku wraz z Muszynianką zdobyła Puchar CEV, w polskiej ekstraklasie aż 11 razy stawała na podium. Jagieło to ośmiokrotna mistrzyni Polski, ma na swoim koncie również jeden srebrny i dwa brązowe medale MP. Cztery razy podnosiła w górę Puchar Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved