Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > W Bydgoszczy o Siatkarskiej Lidze Narodów

W Bydgoszczy o Siatkarskiej Lidze Narodów

fot. Katarzyna Antczak

W środowe przedpołudnie z dziennikarzami bydgoskich i regionalnych mediów spotkali się Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy i Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Spotkanie związane było z najważniejszym wydarzeniem siatkarskim roku w Bydgoszczy – Ligą Narodów Kobiet.

W Bydgoszczy właśnie Siatkarska Liga Narodów Kobiet zadebiutuje w Polsce (5-7 czerwca). To nowa formuła rozgrywek, która zastąpiła World Grand Prix.Jacek Kasprzyk, prezes PZPS-u, zwrócił uwagę, że Polki wracają do światowej elity. – W Bydgoszczy nasza reprezentacja zmierzy się z bardzo interesującymi rywalkami: Argentyną, Niemcami i Belgią. To drużyny prezentujące zbliżony poziom do naszego zespołu, dlatego liczymy na emocjonujące i zwycięskie potyczki. Cieszymy się, że wracamy do przyjaznej siatkówce Bydgoszczy. Tutaj ośmiokrotnie rozgrywane były mecze Ligi Światowej, dwukrotnie World Grand Prix, mistrzostwa Europy kobiet i pamiętne mistrzostwa świata roku 2014. Jestem przekonany, że Bydgoszcz będzie szczęśliwym miejscem dla naszych siatkarek – mówił sternik PZPS-u.

– Tak, pamiętamy te szczęśliwe mistrzostwa świata. Bardzo mile wspominamy wymienione przez pana prezesa wcześniejsze wydarzenia siatkarskie i zapewniamy, że nasze miasto z wielką radością przyjmuje kolejną prestiżową imprezę siatkarską – powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. – Życzymy naszej drużynie narodowej i sobie samym, by mecze były wygrane w trzech setach, a kibicom wielkiej radości z gry biało-czerwonych. Zapraszam do Bydgoszczy – dodał prezydent miasta.

W spotkaniu z mediami uczestniczyli również Adam Soroko – zastępca dyrektora ds. sportu Wydziału Sportu i Edukacji i Mirella Jaros-Klimińska z bydgoskiego magistratu oraz Ryszard Ciężki – prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

W Polsce rozegrane zostaną aż cztery turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów. Dwa żeńskie i dwa męskie. Przypominamy najważniejsze zasady:

Siatkarska Liga Narodów – wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych. Zarówno w lidze mężczyzn, jak i kobiet po 12 zespołów stałych i po 4 drużyny pretendujące będą walczyły o mistrzostwo Siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze będą rozgrywane w formacie każdy z każdym. W sumie w czasie sezonu tych rozgrywek rozegranych zostanie 130 spotkań, a każdy zespół zagra minimum 15 meczów. Każdy kraj stały będzie gościł przynajmniej jedną grupę, przybliżając nową formułę fanom na całym świecie.

W turnieju kobiet Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja są reprezentacjami stałymi, a Argentyna, Dominikana, Belgia i Polska drużynami pretendującymi.

W rozgrywkach mężczyzn Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Francja, Argentyna, Iran, Polska, Niemcy, Japonia oraz Rosja będą zespołami stałymi, a Australia, Korea Południowa, Kanada i Bułgaria są zespołami pretendującymi.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved