Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bydgoszczanki rozpoczęły przygotowania

Bydgoszczanki rozpoczęły przygotowania

fot. CEV

Siatkarki KS-u Pałacu Bydgoszcz, sztab szkoleniowy i działacze wzięli udział we wtorkowe południe w pierwszym treningu zespołu seniorek w hali „Łuczniczka”.

Na początku spotkania dziennikarze dowiedzieli się, że KS Pałac ma nowego prezesa (dotychczasowy prezes Waldemar Sagan jest chory i nie może pełnić tej funkcji). – Tej informacji jeszcze nie podawaliśmy, jest świeża, z ostatnich dni – tłumaczy Jarosław Kilanowski, dotychczasowy dyrektor klubu. – Nowym prezesem został Piotr Makowski. Członkiem zarządu zostałem ja i to jest cały skład zarządu.Z kolei nowy prezes przedstawił najważniejszych ludzi w klubie i zespole: – Mamy nowe zajęcia, pojawił się nowy trener Piotr Matela. Fizjoterapeutą w tym sezonie będzie Anatoli Szawejko. Ewa Kowalkowska jest asystentką zarządu, będzie też współpracowała z pierwszym zespołem. Mamy też Filipa Kamińskiego, który jest statystykiem zespołu.

Piotr Makowski poinformował, że kontrakt z Pałacem przedłużyła Natalia Misiuna i w tej chwili kadra zespołu występującego w Lidze Siatkówki Kobiet, liczy 11 siatkarek. To Magdalena Mazurek i Małgorzata Andersohn (rozgrywające), Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska i Monika Fedusio (przyjmujące), Marta Ziółkowska, Kinga Różyńska i Natalia Misiuna (środkowe), Tamara Gałucha (atakująca) oraz Monika Jagła i Maja Pahor (libero). W pierwszych zajęciach uczestniczyło 13 zawodniczek, w pierwszym okresie przygotowawczym z zespołem seniorek trenować będą też juniorki.

W Bydgoszczy nie ma Moniki Jagły i Słowenki Mai Pahor. Ta pierwsza przebywa na zgrupowaniu reprezentacji juniorek, z kolei Słowenka wraz z pierwszą reprezentacją swego kraju bierze udział w eliminacjach do ME 2019. Na pierwszym treningu pojawiła się za to 27-letnia Patrycja Polak, była siatkarka bydgoskiego klubu w latach 2008-2012 i 2014-2015, a w 2017 roku zawodniczka zespołu z Dąbrowy Górniczej. – Patrycja chciała już kończyć karierę, ale namówiłem ją, żeby się zastanowiła, na razie jest u nas na testach, zobaczymy co dalej – wyjaśnia Piotr Makowski.

Trener Piotr Matela przyznaje, że też był troszkę zaskoczony, gdy dostał propozycję pracy w Pałacu. – Nie wiedziałem, że doszło tu aż do tylu zmian. Jednak cieszę się, że ją dostałem, bo dla mnie jest to szansa na rozwój, dalsze szkolenie się. Mam nadzieję, że to przyniesie obopólną korzyść. I mam też nadzieję, że zbudujemy fajny zespół, który będzie grał o jak najwyższe cele w lidze.

Cały artykuł Marka Fabiszewskiego w Expressie Bydgoskim

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved