Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bydgoszczanki przegrały z sopociankami

Bydgoszczanki przegrały z sopociankami

fot. Atom Trefl Sopot

Rozpoczęcie sezonu rozgrywek Orlen Ligi już tuż, tuż. Tym samym zespoły są już na ostatniej prostej przygotowań. Siatkarki Atomu Trefla Sopot mają za sobą kolejny sparing z drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwszy set rywalizacji pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Pałacem Bydgoszcz długo toczył się punkt za punkt, akcja za akcję. Sopocianki znakomicie radziły sobie w przyjęciu, jednak nie przekładało się to na dobre akcje w ataku. Spowodowane to było przede wszystkim doskonałą postawą bydgoszczanek w obronie, a także błędy własne Atomu. Nie przeszkodziły one jednak w końcowym triumfie.

W drugiej partii Atomówki szybko objęły prowadzenie 7:1, dzięki zagrywkom Karoliny Goliat. W dalszej fazie seta podopieczne Piotra Mateli systematycznie powiększały swoją przewagę, ostatecznie wygrywając 25:14.Po 10-minutowej przerwie w zespole z Sopotu pojawiły się roszady w składzie, na parkiecie pojawiła się m.in. Monika Fedusio. Przerwa zadziałała mobilizująco na bydgoszczanki, które wyraźnie złapały wiatr w żagle. Prowadziły już trzema punktami, ale skuteczne zagrywki Dominiki Mras i ataki Magdaleny Damaske spowodowały, że to sopocka ekipa była na trzypunktowym prowadzeniu. W końcówce Atomówki zacięły się w swojej grze, mimo że prowadziły czterema oczkami. Wtedy w polu serwisowym pojawiła się Joanna Kuligowska, która rozstrzygnęła losy partii na korzyść Pałacu.

Napędzone wygraną bydgoszczanki szybko wyszły na prowadzenie w kolejnym secie, jednak sopocianki nie zamierzały odpuszczać i doprowadziły do wyrównania. Dalej gra toczyła się punkt za punkt, dopiero w końcówce znakomita postawa Atomówek w bloku dała końcowy triumf w tym meczu.

Atom Trefl Sopot – KS Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:20, 25:14, 23:25, 25:23)

Składy zespołów:
Atom Trefl: Mielczarek (5 punktów), Bednarek (10), Damaske (14), Goliat (11), J. Łukasik (8), Gajewska, Kulig (libero) oraz Bodasińska (libero), Mras (2), M. Łukasik (9), Skorupa (5), Fedusio (7) i Wójcik (2)
KS Pałac: Jagodzińska (7), Ziółkowska (7), Misiuna (6), Krzywicka (1), Bałdyga, Dąbrowska (13), Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Maternia (11), Kuligowska (8), Pleśnierowicz i Śmieszek

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved