Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Butryn: Nasza gra wygląda coraz lepiej

Karol Butryn: Nasza gra wygląda coraz lepiej

Karol Butryn po raz kolejny pokazał się z dobrej strony i był najlepszym punktującym GKS-u Katowice podczas ostatniego meczu w Lubinie. Zawodnik zdobył w nim 22 punkty. – Nie jest ważne, kto ciągnie grę. Ważne, że razem walczymy o każdą piłkę – mówi skromnie katowicki atakujący.

Siatkarze GKS-u Katowice mają za sobą drugi mecz w PlusLidze, który zakończył się tie-breakiem. Po zwycięstwie 3:2 w Rzeszowie tym razem w Lubinie przegrali z Cuprum 2:3. – Po takim meczu dominuje przede wszystkim niedosyt, bo skoro graliśmy tie-breaka, to znaczy, że mieliśmy szansę wygrać ten mecz. Z drugiej strony trzeba się cieszyć z tego punktu, bo na koniec sezonu może się on okazać bardzo cenny. W PlusLidze każde „oczko” jest ważne – podsumował mecz w Lubinie Karol Butryn.

GKS rozpoczął mecz na Dolnym Śląsku od wygrania pierwszej partii 35:33, ale w kolejnych dwóch odsłonach musiał uznać wyższość rywali. Do gry powrócił na dobre w czwartym secie. – Ten mecz falował. W pierwszym secie mieliśmy dużą przewagę i zaczęliśmy luźno grać. Być może za luźno, bo rywale doprowadzili do wyrównanej końcówki. W kolejnych setach Cuprum odskakiwało na kilka punktów już na samym początku, a jeśli grasz z takim rywalem na jego boisku, to ciężko go dogonić. Po raz kolejny pokazaliśmy jednak, że nie spuszczamy głów i w czwartym secie zawalczyliśmy – relacjonuje atakujący GKS-u. – Czego zabrakło do zwycięstwa? Niewiele. Może trochę zagrywki z naszej strony, która tak dobrze funkcjonowała podczas ostatniego meczu w Gdańsku. Nie zrażamy się jednak i walczymy dalej, bo nasza gra wygląda coraz lepiej – dodaje zawodnik.

Mecz w Lubinie był także ciekawym pojedynkiem młodych atakujących, którzy byli najlepiej punktującymi w swoich zespołach. Po stronie Cuprum błyszczał Łukasz Kaczmarek, który zdobył 28 punktów z 52-procentową skutecznością w ataku. Karol Butryn miał na koncie 22 „oczka”, ale jego skuteczność wyniosła aż 57%. – Nie patrzałem na mecz pod kątem rywalizacji z Łukaszem, bo każdy wie, że to świetny zawodnik. Dla mnie nieważne jest, kto ciągnie grę w naszym zespole. Najważniejsze jest to, że razem walczymy o każdą piłkę, seta i mecz – kończy Karol Butryn.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu