Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bułgarzy towarzysko pokonali Iran

Bułgarzy towarzysko pokonali Iran

fot. FIVB

Reprezentacja Bułgarii rozegrała pierwszy sparing, przygotowując się do turnieju mistrzostw Europy, który ma się rozpocząć pod koniec sierpnia w Polsce. Podopieczni trenera Plamena Konstantinowa wygrali w Stambule 3:2 z Iranem. Najwięcej punktów dla bułgarskiej drużyny zdobył Rozalin Penczew.

Bułgarzy do Stambułu dotarli w czwartek rano, a już o godzinie 18 wybiegli na parkiet, by zmierzyć się z reprezentacją Iranu. Kolejne spotkanie Bułgarzy rozegrają w piątek z Turcją, potem rozpoczną zgrupowanie w Warnie.Plamen Konstantinow rozpoczął mecz z Iranem z Bratoewem, Sokołowem, Aleksjewem, Nikołajem Penczewem, Josifowem i Nikołowem w składzie, na libero grał Todor Salparow. Po dwóch setach przy stanie 1:1 bułgarski szkoleniowiec przeprowadził zmiany, Świetnie wypadł wprowadzony na boisko Rozalin Penczew, który zdobył w tym spotkaniu 15 puntów, notując 65% skuteczności w ataku.

Na boisku nie pojawił się jedynie Wladislaw Iwanow, który być może swoją szansę na pokazanie się dostanie w piątek. W zespole irańskim najwięcej, bo 19 punktów zdobył Amir Ghafour.

Bułgaria – Iran 3:2
(20:25, 25:18, 21:25, 25:23, 15:8)

Składy zespołów:
Bułgaria: Bratoew, Sokołow (10), Aleksjew (4), Penczew N. (13), Josifow (4), Nikołow (6), Salparow (libero) oraz Skrimow, Gocew (8), Czernokożew (7), Penczew R. (15), Saganow (2) i Todorow (6)
Iran: Maruflakrani (2), Gafour (19), Ebadipour (14), Manavinezhad (14), Gholami (11), Mousawi (3), Marandi (libero) oraz Salafzoon, Faezi (3), Afshar, Ghaemi, Ghara (1) i Heydari (libero)

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved