Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bułgarzy na MŚ bez Georgi Bratoewa

Bułgarzy na MŚ bez Georgi Bratoewa

fot. Katarzyna Antczak

Georgi Bratoew nie wystąpi w nadchodzących mistrzostwach świata siatkarzy. Rozgrywającego reprezentacji Bułgarii z udziału w najważniejszej imprezie tego sezonu wykluczyła kontuzja stawu skokowego. Decyzja francuskich lekarzy jest już ostateczna i trener Plamen Konstantinow musi sobie poradzić podczas turnieju bez tego zawodnika.

Georgi Bratoew kontuzji kostki doznał 2 czerwca w Sofii podczas meczu Ligi Narodów z Australią. Zawodnik udał się ostatnio na konsultacje do Paryża. Decyzja lekarzy francuskich nie była jednak optymistyczna. Z powodu złamania kości w kostce bułgarski rozgrywający najbliższy miesiąc będzie poruszał się o kulach.Po tym okresie dopiero przeprowadzone zostaną badania, czy konieczna będzie operacja. Istnieje mała szansa, że obejdzie się bez interwencji chirurgicznej, ale jest ona prawdopodobna – powiedział 31-letni siatkarz. W 2010 roku Bratoew nie zagrał w mistrzostwach świata we Włoszech, w ostatniej chwili zastąpiony przez Konstantina Mitewa. Grał w mundialu w Polsce cztery lata później, teraz znów Bułgarzy będą musieli sobie poradzić bez niego. – Na pewno będę tęsknić za mistrzostwami. Jest mi bardzo przykro z powodu tej sytuacji i tego, że nie będę mógł pomóc kolegom – mówi Bratoew.

Trener Plamen Konstantinow w szerokiej kadrze ma jeszcze trzech zawodników grających na pozycji rozgrywającego. To Georgi Seganow, Dobromir Dimitrow i Iwan Stanew. Zapewne dwóch z nich weźmie udział w mistrzostwach świata. Bułgarzy, którzy są współgospodarzami mistrzostw świata, zagrają w grupie D z Polską, Finlandią, Iranem, Portoryko i Kubą.

Zobacz również:
Terminarz grupy D MŚ siatkarzy

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved