Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bułgarki pewne siebie przed wyjazdem do Apeldoorn

Bułgarki pewne siebie przed wyjazdem do Apeldoorn

fot. cev.eu

– Wszyscy są nastawieni bardzo entuzjastycznie, jest spora mobilizacja i chęć osiągnięcia sukcesu – mówi Jelica Wasiljewa, liderka reprezentacji Bułgarii przed turniejem w Apeldoorn. – Igrzyska olimpijskie to marzenie każdego sportowca. Wszyscy jadą do Apeldoorn z chęcią wygrania. Jeśli Nasze szanse oceniam na 80—85 procent. Musimy tylko zagrać tak, jak potrafimy – dodaje Christina Rusewa, która wróciła do reprezentacji po urlopie macierzyńskim.

Reprezentacja Bułgarii będzie pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych w turnieju kwalifikacyjnym w Apeldoorn. Podopieczne trenera Iwana Petkowa przygotowują się do walki o olimpijski awans na specjalnym zgrupowaniu. – Mamy krótki, ale intensywny obóz, który ma nam pomóc. Trenowałyśmy od kilku dni, w końcu jesteśmy wszystkie razem. Wszyscy są nastawieni bardzo entuzjastycznie, jest spora mobilizacja i chęć osiągnięcia sukcesu. Turniej będzie bardzo trudny, musimy grać agresywnie i być pewne swoich umiejętności, niezależnie do tego, jak się będzie układał mecz – mówi Jelica Wasiljewa.– Teraz dopiero dociera do nas, jak blisko byłyśmy awansu na igrzyska olimpijskie w meczu z reprezentacją USA. Po Nowym Roku przystępujemy do pracy z maksymalnym zaangażowaniem. W Apeldoorn będzie wiele bardzo silnych zespołów, każdy mecz będzie o „być albo nie być”. Byliśmy o dwa punkty od Tokio w meczu z USA, ale teraz przed nami druga szansa – dodaje liderka bułgarskiej reprezentacji.

– Jestem optymistką, mam nadzieję, że sprawimy sobie miłą niespodziankę i pojedziemy na igrzyska. Do tej pory nie zdawałyśmy sobie sprawy, jak bliskie byłyśmy biletów do Tokio w meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Teraz przed nami druga szansa – mam nadzieję, że się uda – dodaje rozgrywająca reprezentacji Bułgarii Lora Kitipowa.

Do kadry Bułgarii po urlopie macierzyńskim wróciła Christina Rusewa. Bardzo się cieszę, że mogę znów być w drużynie narodowej. Miałam zasłużoną przerwę, ale teraz mamy sporo do zrobienia. Czuję się bardzo dobrze, wszystko idzie zgodnie z planem. Chodzi nam o to, by utrzymać tę koncentrację i zagrać zgodnie z naszymi oczekiwaniami – przyznała środkowa bloku bułgarskiej reprezentacji. – Jestem tak bardzo zmotywowana, jakbym była dopiero pierwszy raz w kadrze. Igrzyska olimpijskie to marzenie każdego sportowca. Wszyscy jadą do Apeldoorn z chęcią wygrania. Jeśli Holandia jest uważana za głównego faworyta, to nie chcę zapeszać, ale jesteśmy w stanie sobie poradzić z innymi zespołami. Nasze szanse oceniam na 80—85 procent. Musimy tylko zagrać tak, jak potrafimy – dodała Rusewa.

źródło: opr. własne, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved