Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bułgaria i Włochy wspólnie zorganizują mistrzostwa świata mężczyzn w 2018 roku

Bułgaria i Włochy wspólnie zorganizują mistrzostwa świata mężczyzn w 2018 roku

fot. archiwum

Światowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że mistrzostwa świata mężczyzn w 2018 roku odbędą się we Włoszech i Bułgarii. Będzie to historyczne wydarzenie, bowiem w przeszłości dwa kraje nie były jeszcze współgospodarzami czempionatu globu.

Obecny prezydent FIVB, Ary Graca, stawia na innowacyjne rozwiązania i promowanie siatkówki w różnych krajach. W tym roku po raz pierwszy w historii w czterech holenderskich miastach odbyły się plażowe mistrzostwa świata, a za trzy lata historycznym wydarzeniem będzie organizacja halowego czempionatu globu przez dwa kraje – Włochy oraz Bułgarię. Będzie to już dziewiętnasta edycja turnieju mistrzowskiego. Oba kraje były już organizatorami mistrzostw, choć osobno. Włochy po raz ostatni byli gospodarzem czempionatu globu w 2010 roku, a wcześniej w 1978 roku. Natomiast Bułgaria gościła zarówno zmagania kobiet, jak i mężczyzn w 1970 roku. – Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowej współpracy obu krajów. To jest moment przełomowy dla FIVB i całej siatkówki – podkreślił dr Graca. – Cieszymy się, że w 2018 roku mistrzostwa świata odbędą się w dwóch krajach o długiej tradycji siatkarskiej – dodał prezydent FIVB.Bułgarski minister młodzieży i sportu, Krassen Kralew, odniósł się do tegorocznych mistrzostw Europy, których współgospodarzami były również te same kraje, czyli Włochy i Bułgaria. – Mieliśmy bardzo udane mistrzostwa Europy, ale to będzie jeszcze większa impreza, jedna z największych w naszej historii sportu. Będzie to dla nas duże wyzwanie – podkreślił Kralew. – Zorganizowaliśmy bardzo udane mistrzostwa Europy, a we współpracy z Włochami zorganizujemy jeszcze lepsze mistrzostwa świata – dodał prezydent bułgarskiej federacji, Dancho Lazarow.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved