Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Budowlanym Łódź grozi wniosek o upadłość?

Budowlanym Łódź grozi wniosek o upadłość?

fot. archiwum

Prezes Wisły Warszawa chce upadłości Grot Budowlanych Łódź za długi wobec jednej z zawodniczek. – Najpierw sąd musi stwierdzić, że dług istnieje – odpowiada prezes wicemistrza Polski, Marcin Chudzik, cytowany w Gazecie Wyborczej. Konflikt pomiędzy Grzegorzem Kulikowskim a członkiem zarządu PZPS będzie miał przełożenie na sprawy sportowe?

Tajemnicą poliszynela w środowisku siatkarskim są kłopoty z wierzycielami Budowlanych Łódź SSA. Mimo problemów klub w ostatnich latach radził sobie całkiem dobrze, a w ostatnim sezonie zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. Zapewne spora w tym zasługa prezesa Marcina Chudzika, którego zdolności organizacyjne oraz niewątpliwa przychylność władz miasta Łodzi pozwoliły na utrzymanie klubu na powierzchni.Niedawno na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes warszawskiej Wisły, której nie udało się dostać do Orlen Ligi, wspomniał, że kilka klubów ekstraklasy ma problem z długami i płynnością finansową. Wymienił między innym Budowlanych Łódź i jako przykład podał dług wobec Moniki Kutyły, która w minionym sezonie reprezentowała barwy wicemistrza Polski, a po nim przeniosła się do Wisły.

W niedzielę na jednym z serwisów społecznościowych pojawiła się informacja, że warszawska kancelaria prawna złożyła do łódzkiego sądu wniosek o upadłość klubu Budowlani Łódź SSA. Powodem miał być fakt niezastosowania się do wezwania windykacyjnego, a przedmiotem długu są zaległości wobec Moniki Kutyły. Dziennikarz portalu SportoweFakty.pl Michał Kaczmarczyk podając tę informację na serwisie Twitter, nie ma wątpliwości, że za wnioskiem stoi prezes warszawskiej Wisły.

 

Prezes Marcin Chudzik twierdzi, że żądania są bezpodstawne i czeka na ewentualny wyrok Sądu Polubownego PLPS. Jeśli ten orzeknie, że dług jest wymagalny, jest gotów go uregulować.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna, twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved