Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Budowlani Łódź walczą o zatrzymanie siatkarek

Budowlani Łódź walczą o zatrzymanie siatkarek

fot. Katarzyna Antczak

Trzeci zespół minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet nie ominą zmiany. Budowlanych Łódź opuszczą Kaja Grobelna, Agata Witkowska i Hana Cutura, oferty z ligi włoskiej mają Martyna Grajber i Agnieszka Kąkolewska. Prezes Marcin Chudzik bardzo chciałby zatrzymać te dwie ostatnie siatkarki, ale już musi myśleć o nowych transferach do drużyny.

Niemal wszyscy w klubie Grot Budowlani Łódź są zadowoleni z minionego sezonu, chociaż zespół zajął niższe miejsce niż przed rokiem. Do brązowego medalu mistrzostw Polski łodzianki dołożyły jednak Puchar Polski i Superpuchar Polski, dlatego też prezes Marcin Chudzik przyznał w programie TV Toya „Piłka Meczowa”, że ten sezon był wyjątkowo udany dla jego podopiecznych, a brązowy medal z tego sezonu to większe osiągnięcie niż srebrny przed rokiem.Wiadomo już, że w przyszłym sezonie Budowlani będą musieli sobie radzić bez Kai Grobelnej, która odchodzi do włoskiej Serie A i grać będzie w Busto Arsizio. Prezes Chudzik przyznał, że trwają rozmowy z zawodniczkami, które mogłyby zastąpić reprezentantkę Belgii, a na celowniku klubu są dwie siatkarki zagraniczne i dwie polskie. Jak nieoficjalnie wiadomo, jedną z nich jest Dajana Bosković z PTPS-u Piła. Z zespołem pożegna się również Chorwatka Hana Cutura oraz libero Agata Witkowska. Nowa libero do łódzkiej drużyny została już wybrana, jednak prezes Marcin Chudzik nie chciał zdradzić jej nazwiska. – Będą państwo zadowoleni – przyznał tajemniczo. W kuluarach spekuluje się, że do Budowlanych mogłaby wrócić po rocznej przerwie Paulina Maj-Erwardt, pojawiło się również nazwisko młodej libero Impelu Wrocław, Marii Stenzel.

Ważne kontrakty z klubem mają Gabriela Polańska oraz Julia Twardowska, a także młoda przyjmująca Adrianna Muszyńska. Nadal nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Agnieszki Kąkolewskiej i Martyny Grajber. Obie mają propozycje z Włoch i wciąż nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji. Środkowa reprezentacji Polski w trakcie sezonu dostała już ofertę z Modeny, ale wówczas nie zdecydowała się na wyjazd. Jak będzie teraz? Prezes Marcin Chudzik wciąż ma nadzieję na zatrzymanie obu siatkarek, jeśli jednak Grajber zdecyduje się na wyjazd, to do Budowlanych może trafić Serbka Jelena Blagojević z Developresu Rzeszów. W przypadku, gdy Grajber pozostanie w Łodzi, transfer Blagojević będzie nieaktualny. Nie wiadomo, kto mógłby zastąpić Agnieszkę Kąkolewską, a klub cały czas musi pamiętać o limicie zawodniczek zagranicznych na boisku.

Trwają również rozmowy z Pavlą Vincourovą.Zdaniem wielu obserwatorów Pavla była najlepszą rozgrywająca w LSK w tym sezonie – przyznał prezes Chudzik, który jest zwolennikiem zatrzymania czeskiej siatkarki w zespole. Jedną z kandydatek na nową rozgrywającą zespołu może być Julia Nowicka z BKS-u Bielsko-Biała.

źródło: inf. własna, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved