Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Budowlani Łódź pierwszym finalistą Młodej Ligi Kobiet

Budowlani Łódź pierwszym finalistą Młodej Ligi Kobiet

fot. Michał Szymański

W Krapkowicach z udziałem czterech najlepszych zespołów rozpoczął się turniej półfinałowy Młodej Ligi Kobiet. W pierwszym meczu półfinałowym Budowlani Łódź w trzech setach pokonały Developres Rzeszów i jako pierwsze zameldowały się w finale, który rozegrany zostanie w czwartek. Rzeszowianki zagrają w meczu o trzecie miejsce.

Zgodnie z zapowiedziami obie drużyny wyszły na boisko w składach wzmocnionych zawodniczkami z pierwszych zespołów, występujących w Orlen Lidze. Po stronie Budowlanych było ich pięć, po stronie rywalek cztery. Początek starcia był jednak dość nerwowy, z niewielkim chaosem w poczynaniach obu ekip. Siatkarki chyba jednak nie stremowały się aż tak bardzo tym, że ich starcie obserwował trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki wraz z drugim szkoleniowcem kadry Waldemarem Kawką.Pierwszy punkt turnieju zdobyła Elżbieta Szymańska i gdy po chwili poszła na zagrywkę, jej koleżanki z Developresu dołożyły kolejne zdobycze i objęły prowadzenie 3:0. Po kilku chwilach będące faworytkami meczu łodzianki uspokoiły grę i odrobiły straty. Przez kilka minut wynik był remisowy lub z jednopunktową przewagą Developresu. Podopieczne trenera Zbigniewa Barszcza dzielnie walczyły, a łodzianki zbyt często oddawały punkty, psując zagrywkę. Od stanu 14:14 zarysowała się jednak przewaga Budowlanych. Najpierw objęły one dwupunktowe (16:14) prowadzenie (udane ataki Martyny Grajber), a później coraz pewniej grające siatkarki trenera Bartłomieja Dąbrowskiego powiększały różnicę i wygrały 25:19.

W drugiej partii do stanu 6:6 trwała wyrównana walka punkt za punkt. Od tego momentu rzeszowianki zyskały trzypunktową przewagę, m.in. po dwóch udanych atakach Pauliny Głaz. Łodzianki jednak uparcie goniły wynik, nieźle broniły i po okresie utrzymywania dystansu 1-2 oczek do przeciwniczek wreszcie doprowadziły do remisu po 17. W szeregi Developresu wkradła się nerwowość i po chwili było już 19:17 dla Budowlanych. Trener Zbigniew Barszcz poprosił o przerwę na żądanie, lecz niewiele to pomogło. Łodzianki wygrały 25:21.

Trzecia partia to ponownie równa walka do stanu 6:6. Tym razem jednak łodzianki już się nie dekoncentrowały i szybko „odjechały” rywalkom na 12:8 i 16:10. Rzeszowianki wyraźnie straciły już nadzieję na nawiązanie walki i werwę do gry. Były w stanie już tylko błysnąć w pojedynczych akcjach. Łodzianki wygrały bardzo pewnie 25:17.

MVP: Aleksandra Gromadowska

Developres Rzeszów – Budowlani Łódź 0:3
(19:25, 21:25, 17:25)

Zobacz również:
Wyniki Młodej Ligi Kobiet

źródło: mlodaligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved