Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Budowlani Łódź obawiają się sędziów?

Budowlani Łódź obawiają się sędziów?

fot. FIVB

W zaległym meczu Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy PTPS-em Piła a Budowlanymi Łódź ma być zastosowany system wideoweryfikacji. Co ciekawe, to pierwszy mecz LSK, w którym sędziowie będą mogli skorzystać z powtórek. Został on opłacony przez klub z Łodzi, który twierdzi, że w poprzednim meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza arbitrzy zabrali Budowlanym punkt.

Zaległe spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy PTPS-em Piła a Budowlanymi Łódź wzbudza zrozumiałe emocje. PTPS jest obecnie na 5. miejscu w tabeli i traci cztery punkty do Budowlanych, którzy zajmują ostatnie miejsce gwarantujące walkę o medale. W przypadku wygranej pilanek kwestia awansu do play-off na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej pozostanie nadal otwarta. A to zespół z Łodzi będzie miał przed sobą jeszcze trudne mecze z ŁKS-em i Chemikiem Police.Nic więc dziwnego, że obie drużyny traktują mecz priorytetowo i przygotowują się do niego bardzo poważnie. Wczoraj wypłynęła informacja, że w tym spotkaniu sędziowie będą mogli skorzystać z systemu challenge, a koszty wideoweryfikacji poniesie… klub z Łodzi. Okazuje się, że prezes Budowlanych Marcin Chudzik ma poważne obawy, jeśli chodzi o arbitrów, podyktowane decyzjami tychże w poprzednim meczu wygranym 3:2 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. – Uważam, że w tak ważnych meczach wideoweryfikacja powinna być używana, bo jest to bardziej sprawiedliwe. Tym bardziej po naszych doświadczeniach z ostatniej kolejki z MKS-em Dąbrowa Górnicza, w którym sędziowie zabrali nam seta i w konsekwencji punkt – powiedział prezes zdobywcy Pucharu Polski cytowany przez PAP.

Wszyscy mają nadzieję, że system wideoweryfikacji w przyszłym sezonie będzie obecny na wszystkich meczach Ligi Siatkówki Kobiet i nie będzie dostępny tylko na życzenie bogatszych klubów. W tym sezonie w meczach Pucharu Polski testowany był nowy system firmy konkurencyjnej do obsługującej mecze PlusLigi, który się sprawdził. Ma być obecny również w meczach play-off drużyn z pierwszej czwórki. Challenge pozwala na pewien komfort w pracy arbitrów, a także na uspokojenie emocji zawodniczek i trenerów oraz kibiców, oczywiście pod warunkiem, że jest stosowany zgodnie z procedurami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved