Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Budowlani Łódź już trenują w nowej hali

Budowlani Łódź już trenują w nowej hali

fot. Budowlani Łódź

Mimo że Budowlani Łódź przygotowują się do sezonu 2018/2019 już od tygodnia, to dopiero w poniedziałek mógł odbyć swój pierwszy trening w nowej hali. Na ten moment drużyna Grot Budowlanych Łódź czekała bardzo długo, a to dlatego, że w końcowej fazie brakowało niezbędnych formalności, aby obiekt został oddany do użytku. Sport Arena będzie w stanie pomieścić 3062 widzów (w tym 2174 na trybunach stałych i 888 widzów na trybunach rozsuwanych).

– Ostatni tydzień spędziliśmy, trenując w hali AZS-u na ulicy Styrskiej. Dziękujemy za tę możliwość Uniwersytetowi Łódzkiemu. Dziś odbyliśmy pierwsze zajęcia w Sport Arenie. Cieszymy się, że wszelkie formalności zostały dopełnione i wreszcie mogliśmy przeprowadzić trening w nowej hali. Sport Arena to bardzo ładny obiekt, idealny do siatkówki i sportów drużynowych. Już nie możemy się doczekać rozegrania w Sport Arenie pierwszych ligowych spotkań – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.W treningu wzięły udział:
Środkowe: Jaroslava Pencová, Gabriela Polańska, Małgorzata Śmieszek
Rozgrywająca: Ewelina Tobiasz
Przyjmujące: Agata Babicz, Koleta Łyszkiewicz, Oliwia Urban

Na treningu nie było kadrowiczek. Julia Twardowska oraz Maria Stenzel przebywają na zgrupowaniu z reprezentacją Polski, a Femke Stoltenborg przygotowuje się wraz z reprezentacją Holandii do mistrzostw świata. Nieobecna była również nowa atakująca Budowlanych, Jovana Brakočević, dołączy do zespołu w drugiej połowie sierpnia.

Podczas nieobecności kadrowiczek trenerzy uzupełnili skład najzdolniejszymi zawodniczkami z zespołu juniorskiego. W treningu brały udział:
Amelia Bogdanowicz – siedemnastoletnia rozgrywająca, która dotychczas reprezentowała zespół Lidera Konstantynów Łódzki. W przyszłym sezonie będzie w ekipie juniorek Budowlanych.
Karolina Garstka – reprezentantka Polski grająca na pozycji libero, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku oraz juniorka Budowlanych.
Justyna Kędziora – zawodniczka występująca na pozycji przyjmującej lub libero. Justyna w minionym sezonie debiutowała w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet oraz Ligi Mistrzyń wraz z seniorkami Budowlanych.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved