Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski

Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska zdobyły w Toruniu złoty medal ORLEN mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W finale pokonały one Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz 2:1 (21:14, 16:21, 15:11). W spotkaniu o brązowy medal Martyna Kłoda i Agata Ceynowa wygrały z Aleksandrą Zdon/Izabelą Zackiewicz 2:0 (21:13, 21:12). Wszystkie medalistki reprezentują barwy ORLEN Teamu.

W półfinale Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska nie dały najmniejszych szans duetowi Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz. Brzostek/Gromadowska straciły w całym spotkaniu zaledwie 9 punktów. Znacznie ciekawej przebiegał drugi półfinał. w którym Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz mierzyły się z  Martyną Kłodą i Agatą Ceynową. W pierwszym secie Gruszczyńska/Wachowicz wygrały do 16. W kolejnym przeciwniczki jeszcze bardziej im się postawiły. Chociaż Kłoda i Ceynowa w końcówce złapały nawet kontakt punktowy, jednak ostatnie słowo należało do ich rywalek. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa dyktowały warunki gry w meczu o trzecie miejsce. Chociaż duet Zdon/Zackiewicz starał się walczyć, to oba sety dosyć wyraźnie wygrały Kłoda/Ceynowa.

Najbardziej zacięty mecz miał miejsce w finale. Chociaż pierwszą partię do 14 wygrały Brzostek z Gromadowską, przeciwniczki nie miały zamiaru odpuszczać. Gruszczyńska/Wachowicz z nową energią weszły w kolejną odsłonę, triumfowały w niej 21:16 i doprowadziły do trzeciego seta. W nim jednak nie udało im się powtórzyć tej sztuki. 15:11 wygrały Brzostek/Gromadowska i to one ostały mistrzyniami Polski. – Jest to mój pierwszy tytuł mistrzyni Polski z czego bardzo cieszę się – powiedziała Aleksandra Gromadowska. – Dwa razy miałam trzecie miejsce. Dzisiejszy wynik jest bardzo ważny. Podsumowałyśmy nasze umiejętności – dodała.

Monika Brzostek powróciła na najwyższy stopień podium krajowego czempionatu. Wcześniej złote medale zdobywała z Kingą Kołosińską, z którą wystąpiła również igrzyskach olimpijskich w 2016 roku. Potem miała przerwę w karierze ze względu na macierzyństwo. – Powrót do złotego medalu ogromnie cieszy. Wczoraj miałyśmy super dzień. Nasz mecz w 1/2 finału był chyba najlepszy w naszym wykonaniu w Toruniu – powiedziała Monika Brzostek.