Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Bryl i Kujawiak akademickimi mistrzami świata

Bryl i Kujawiak akademickimi mistrzami świata

fot. FIVB

Polska dwójka Michał Bryl i Kacper Kujawiak stanęła na najwyższym stopniu podium akademickich mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Na biało-czerwonych nie było mocnych w turnieju, a w samym finale polscy plażowicze pokonali w dwóch setach reprezentantów Szwajcarii Kissling G./Zandbergen.

Choć to właśnie reprezentanci Polski byli jednymi z faworytów do triumfu w całym turnieju, to jednak dotarcie do finału nie było łatwą przeprawą. Michał Bryl i Kacper Kujawiak poradzili sobie jednak ze wszystkimi przeciwnościami i po ciężkim półfinale zameldowali się w starciu o złoto. Mecz finałowy akademickiego mundialu ciekawy był jedynie w pierwszym secie, w którym Polacy rozgrzewali się, a rywale potrafili odpowiedzieć swoją dobrą grą. Wygrana w partii premierowej mocno jednak wpłynęła na biało-czerwonych, którzy w kolejnej zaprezentowali swój wysoki poziom gry, na co sposobu nie potrafili już znaleźć szwajcarscy plażowicze. Po 34 minutach walki złoto akademickich mistrzostw świata stało się więc faktem.Finał:
Kissling G./Zandbergen SUI [12] – Bryl/Kujawiak POL [6] 0:2
(20:22, 12:21)

Półfinały:
Kunert/Dressler AUT [4] – Bryl/Kujawiak POL [6] 1:2
(21:17, 17:21, 11:15)

Kissling G./Zandbergen SUI [12] – Mol H./Tvinde NOR [10] 2:0
(21:18, 22:20)

W finale zawodów siatkarek spotkały się dwa duety ze Stanów Zjednoczonych. Był to niezwykle szybki pojedynek, a duet Hughes/Claes nie dał swoim rodaczkom żadnych szans, wygrywając w zaledwie 27 minut. Dużo więcej emocji przyniósł mecz o 3. miejsce, w którym spotkały się pary ze Szwecji i Hiszpanii. Po dwóch pierwszych, bardzo zaciętych partiach był remis, a w tie-breaku szybciej na boisku odnalazły się hiszpańskie plażowiczki i to one triumfowały w meczu.

Finał:
Hughes/Claes USA [2] – Witt/Witt USA [28] 2:0
(21:16, 21:13)

Mecz o brąz:
Thurin S./Thurin K. SWE [14] – Soria/Lobato ESP [4] 1:2
(21:19, 20:22, 8:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved