Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Bryl i Fijałek również zagrają w ćwierćfinale

WT Doha: Bryl i Fijałek również zagrają w ćwierćfinale

W kolejnym dniu zmagań w katarskim Doha polski duet Michał Bryl i Grzegorz Fijałek pokonał austriacką parę Philipp Waller/ Robin Seidl 2:0 i awansował do ćwierćfinału. Ich rywalem będzie katarska para Cherif Younousse/ Ahmed Tijan. W pierwszym secie Polacy zdołali odwrócić losy seta i wygrali tą część spotkania, miało to duże znaczenie dla dalszego przebiegu meczu.

Na początku meczu dominowała para austriacka, prowadziła ona trzema punktami (12:9). Polski duet nie dawał za wygraną, doprowadził do remisu 12:12, ale na prowadzeniu wciąż byli siatkarze z Austrii (14:13, 17:16). Kolejne akcje w tym secie należały do duetu Bryl/Fijałek, Polacy najpierw wyrównali stan rywalizacji na 17:17, a następnie objęli dwupunktowe prowadzenie (19:17) i tą przewagę utrzymali do końca seta. Jak się później okazało zwycięstwo w premierowym secie podbudowało morale polskich graczy.

W drugiej partii spotkania od samego początku warunki gry dyktowali Bryl i Fijałek i prowadzili 5:1. Ich rywale zbliżyli się na dwa punkty i przegrywali 10:12. Biało-czerwoni odrzucili od siatki swoich rywali i zanotowali największe prowadzenie 17:11. Austriacy byli tłem w tym okresie gry dla polskiej pary. W końcówce przy stanie 20:15 dystans pomiędzy dwoma parami zmalał do jednego punktu (20:19). Ostatnia akcja tego meczu należała do polskich siatkarzy i podobnie jak pierwszą tak i drugą wygrali w takim samym stosunku i awansowali do ćwierćfinału.

Bryl/ Fijałek POL – Seidl/ Waller AUT 2:0
(21:19, 21:19)