Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bruno Rezende: Chcemy wygrać i awansować do finału

Bruno Rezende: Chcemy wygrać i awansować do finału

Bruno Rezende, rozgrywający Cucine Lube Civitanova po spotkaniu z PGE Skrą Bełchatów był w doskonałym humorze. – Polska jest najlepszym krajem do gry w siatkówkę – chwali kibiców, którzy przyjechali na środowe spotkanie w Atlas Arenie.

Cucine Lube Civitanova pokonało PGE Skrę Bełchatów 3:0 i w środę okazało się dużo lepszą drużyną.

Bruno Rezende: – Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. W pierwszym secie bardzo dobrze serwowaliśmy, graliśmy agresywnie. Stąd problemy PGE Skry, bo na pewno ciężko było im się przeciwstawić przy takiej naszej postawie. Zdobywaliśmy punkty seriami. To był naprawdę niesamowity set w naszym wykonaniu. Drugą partię rozpoczęliśmy równie dobrze, ale dzięki dobrej zagrywce gospodarzy mieliśmy trochę problemów. Kontynuowaliśmy jednak grę ze spokojem i wygraliśmy. Trzeci set to już taki mecz, jakiego się spodziewaliśmy, bo PGE Skra to wielka drużyna. Lepiej przyjmowała, dzięki czemu Grzegorz Łomacz miał swobodę w rozegraniu. Nasz blok przez to miał dużo więcej problemów. Wiedzieliśmy, że dla PGE Skry to już set o wszystko, więc spokojnie kontynuowaliśmy naszą grę. Teraz trzeba chwilę odpocząć i skupić się na lidze włoskiej.

Zaliczka z Atlas Areny jest dla was bardzo korzystna przed rewanżem…

– W mecz rewanżowy musimy wejść z taką samą koncentracją, energią i agresywnością, jak w środę. Chcemy wygrać i awansować do finału w Berlinie, ale do tego potrzebna jest maksymalna koncentracja.

Jak podobała ci się atmosfera, którą stworzyli kibice PGE Skry w Atlas Arenie?

– W Polsce zawsze jest świetna atmosfera. Nie wiedzieliśmy, ilu ludzi może przyjść na to spotkanie, a znów Atlas Arena wypełniła się po brzegi. Polska jest chyba najlepszym krajem do gry w siatkówkę i uwielbiam tu być.

źródło: skra.pl