Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bruno i Leal chcieli wrócić do Brazylii

fot. Katarzyna Antczak

Brazylijska Federacja Siatkówki (CBV) zwróciła się z prośbą do władz Cucine Lube Civitanova, by grający w tym klubie  reprezentanci Canarinhos Bruno Rezende i Joandry Leal mogli wrócić do domu, dopóki we Włoszech nie uspokoi się sytuacja związana z epidemią koronawirusa. Ostatecznie zespół jednak nie wyraził na to zgody. Do czasu kolejnych decyzji w sprawie wstrzymanych rozgrywek Serie A zawodnicy muszą zostać w Italii.We Włoszech sytuacja z epidemią koronawirusa jest coraz poważniejsza. Wszelkie rozgrywki sportowe, w tym siatkarskiej Serie A, zostały wstrzymane minimum do 3 kwietnia. Wówczas władze ligi spotkają się ponownie i zdecydują czy męska i żeńska Superliga będą mogły zostać w tym sezonie wznowione. Brazylijska Federacja Siatkówki wspierana przez Brazylijski Komitet Olimpijski zawnioskowała, by do tego czasu występujący w Cucine Lube Civitanova Bruno Rezende i Joandry Leal mogli przebywać w swoim kraju. Klub nie przychylił się jednak do tej prośby.

Komitet skontaktował się z nami, by dowiedzieć się, jak wygląda tutaj sytuacja. Tak samo zachował się w stosunku do innych przebywających za granicą brazylijskich sportowców. Wielu z nich wraca do kraju, ale nasz klub jest temu zdecydowanie przeciwny. Mówi, że naruszałoby to nasze umowy. Musimy to zrozumieć – skomentował sprawę Bruno Rezende. – Oczywiście, że w tej sytuacji, która staje się tutaj coraz gorsza, chcielibyśmy wrócić do domu, nawet mimo tego, że musielibyśmy zostać poddani kwarantannie. Trochę się boimy. Zdecydowanie wolałbym być w domu niż tutaj. Na razie jednak musimy tu zostać i czekać na decyzje, które zapadną 3 kwietnia – powiedział zawodnik.

Podkreślił jednak, że rozumie decyzję włoskiego klubu. – Pomimo chęci powrotu do rodziny w tym rudnym momencie musimy być profesjonalistami, zrozumieć drugą stronę i czekać. Każdy myśli teraz o tym, co będzie najlepsze dla niego, rozgrywek, sponsorów, ale nie można zapominać o najważniejszej rzeczy, jaką jest zdrowie – dodał Rezende. – Mam nadzieję, że w Brazylii ludzie będą coraz bardziej świadomi, jak poważna jest sytuacja – zakończył rozgrywający.

źródło: inf. własna, webvolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved