Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bruno: Byliśmy tymi, którzy zawodzą. Teraz mamy złoto!

Bruno: Byliśmy tymi, którzy zawodzą. Teraz mamy złoto!

fot. archiwum

– Nasze pokolenie nazwane było tym, które zawodzi. Wreszcie, po tylu srebrnych medalach, jesteśmy złoci! – powiedział Bruno Rezende po triumfie reprezentacji Brazylii w finale siatkarskiego turnieju olimpijskiego rozgrywanego w ojczyźnie Canarinhos. – To coś niezwykłego dla mnie i mojej rodziny. Cały czas tata i ja przeżywaliśmy wiele frustracji, a on bardzo zasłużył na triumf, bo przez te wszystkie lata nazywano go nepotystą – dodał rozgrywający.

W niedzielę wieczorem reprezentacja Brazylii odniosła swój historyczny triumf w finale igrzysk olimpijskich rozgrywanych w ojczyźnie Canarinhos. Po ośmiu latach wicemistrzostwa zespół prowadzony przez Bernardo Rezende sięgnął po swoją wymarzoną wygraną i powrócił na zwycięskie tory, które ostatni raz na imprezie tego szczebla widział w 2004 roku w Atenach. – Bardzo cieszę się z tego, jak zaprezentował się mój syn. To wspaniały sportowiec i jestem dumny z tego, jakim atletą się stał. Jest wojownikiem, mózgiem drużyny – powiedział szkoleniowiec żółto-zielonego teamu. Trener pochwalił także innych swoich graczy. – Bruno i Lucas byli nie do zatrzymania. Co więcej, Wallace wkroczył do zgromadzenia wielkich graczy w historii brazylijskiej siatkówki – zakończył trener.Wielkiego szczęścia z upragnionego od lat triumfu nie krył wspomniany Bruno Rezende, czyli rozgrywający kadry Canarinhos. Nie można mu się dziwić – wielokrotnie wspominano o tym, że trafił do narodowego zespołu wyłącznie ze względu na nazwisko i nie raz obwiniano go o brak złotych medali. – My naprawdę zasłużyliśmy na ten krążek. To, że zdobyliśmy go u siebie w domu, czyni ten moment jeszcze bardziej magicznym. Bardzo dużo przeszliśmy, żeby stać się mistrzami olimpijskimi. Nasze pokolenie nazwane było tym, które zawodzi. Wreszcie, po tylu srebrnych medalach jesteśmy złoci! – powiedział „sypacz” reprezentacji Brazylii. – To coś niezwykłego dla mnie i mojej rodziny. Cały czas tata i ja przeżywaliśmy wiele frustracji, a on bardzo zasłużył na triumf, bo przez te wszystkie lata nazywano go nepotystą – dodał znany zawodnik i filar kadry.

Reprezentacja Brazylii trzykrotnie w historii zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich. Pierwszy raz w Barcelonie w 1992 roku, następnie w Atenach w 2004 roku, w niedzielę uzupełniając ten dorobek o najcenniejszy kruszec z Ginásio do Maracanãzinho. Dwie poprzednie edycje najważniejszej imprezy czterolecia (Pekin i Londyn) zakończyła na drugim stopniu podium.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved