Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brożyniak i Janiak oraz kadrowiczki Ceynowa i Kłoda ozłoceni w Łodzi

Brożyniak i Janiak oraz kadrowiczki Ceynowa i Kłoda ozłoceni w Łodzi

Ani jednego seta w łódzkiej Plaży Open nie stracili Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Janiak. Złote medale zawisły także na szyjach Agaty Ceynowej i Martyny Kłody, które dotychczas reprezentowały nasz kraj na arenie międzynarodowej. Tym samym 20-latki przerwały znakomitą passę Magdaleny Saad i Agaty Wawrzyńczyk, które w Łodzi stanęły na najniższym stopniu podium.

Pogoda po raz kolejny dała się we znaki organizatorom łódzkiej Plaży Open. Niemal od samego rana w mieście włókniarzy padał deszcz, co utrudniało zadanie zawodnikom i zawodniczkom. Świetnie spisywali się Litwini, którzy jednak po pokonaniu braci Andrys polegli w starciu z duetem Marcin Ociepski/Jarosław Lech (12:21, 15:21). W półfinale znaleźli się także Sebastian Kaczmarek i Paweł Lewandowski, ale i oni musieli ustąpić pola faworytom, Jędrzejowi Brożyniakowi i Piotrowi Janiakowi (13:21, 12:21). Najbardziej wyrównanym pojedynkiem w rywalizacji męskiej podczas ostatniego dnia turnieju był mecz o brązowy medal. W nim Patrikas Stankevicius i Matas Navickas, którzy otrzymali od organizatorów dziką kartę, po wygranej w pierwszym secie spuścili z tonu i odzyskali swój rytm gry dopiero w tie-breaku, gwarantując sobie miejsce na najniższym stopniu podium (21:19, 17:21, 15:5). Gdy na rynku łódzkiej Manufaktury na dobre zawitało już słońce, wszyscy przygotowywali się do wielkiego finału imprezy. Ten nie zawiódł, jeżeli chodzi o poziom sportowy, ale ostatecznie para Brożyniak/Janiak po walce na przewagi w drugiej odsłonie triumfowała w tej odsłonie Plaży Open (21:17, 22:20).

Jeszcze ciekawiej zapowiadała się rywalizacja pań. Tutaj czarnym koniem zawodów zostały Agnieszka Adamek i Natalia Gruszczyńska, które miejsce w półfinale uzyskały po tym, jak wróciły z dalekiej podróży w tie-breaku przeciwko Justynie Tylutki i Sandrze Szychowskiej (21:19, 21:23, 15:13). Prawdziwą wisienką na torcie był jednak mecz dwukrotnych złotych medalistek tegorocznej Plaży Open z naszą młodą eksportową parą. Przy deszczowej aurze górą były Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które pokonały w dwóch niezwykle wyrównanych setach Magdalenę Saad i Agatę Wawrzyńczyk (21:19, 26:24). Kolejną już w tym turnieju niespodziankę sprawiły Adamek i Gruszczyńska, tym razem pokonując w 1/2 finału Paulinę Biranowską i Aleksandrę Zdon (22:29, 21:18). Mecz o 3. miejsce pań był zdaniem obserwatorów najbardziej emocjonującym starciem w tym turnieju. Szkoda, że pojedynek odbywał się przy strugach deszczu, co odstraszyło wielu kibiców. Pomimo dużych tarapatów parze Saad/Wawrzyńczyk udało się wyjść z opresji i zdobyć brązowe medale (23:25, 22:20, 15:10). W finale to Martyna Kłoda i Agata Ceynowa potwierdziły swoje większe doświadczenie i choć w drugim secie przez długi czas wynik był bliski remisu, zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, tym samym zamykając łódzki turniej (21:18, 27:25).