Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Brittnee Cooper: Ważniejsza jest sfera mentalna

Brittnee Cooper: Ważniejsza jest sfera mentalna

fot. Arkadiusz Buczyński

Do środowego meczu rewanżowego z wiceliderem Serie A atomówki przystąpią po wygranym 3:1 spotkaniu z Budowlanymi Łódź i kilkoma problemami kadrowymi. Wciąż pod znakiem zapytania stoi występ Klaudii Kaczorowskiej, która nabawiła się urazu kostki podczas meczu z Legionovią Legionowo. Dodatkowo po meczu z Budowlanymi kilka zawodniczek drużyny Lorenzo Micellego trafiło do warszawskiego szpitala z wysoką gorączką. Wszystkie jednak zostały postawione na nogi i udały się do Włoch w pełnym, 14-osobowym składzie.

Każda z nas jest na pewno już nieco zmęczona sezonem. Sfera fizyczna nie powinna mieć jednak tak wielkiego znaczenia, bo ważniejsza jest strona mentalna. Myślę, że jeśli to będzie wyglądało dobrze, zmęczenie fizyczne w niczym nam nie przeszkodzi – mówi przed meczem z Włoszkami Brittnee Cooper, środkowa PGE Atomu Trefla Sopot, obecnego wicelidera Orlen Ligi.Wspomniana kontuzja Klaudii Kaczorowskiej bardzo komplikuje na co dzień plany taktyczne Micellemu, ale na szczęście w Lidze Mistrzyń nie obowiązuje limit obcokrajowców. Jeżeli zatem podstawowa przyjmująca PGE Atomu Trefla nadal nie będzie mogła grać w pełnym wymiarze, włoski szkoleniowiec będzie mógł ją sygnować do gry w roli libero, a w jej miejsce próbować ustawień z Ivaną Djerisilo lub Magdaleną Damaske. – Nordmeccanica to z pewnością bardzo dobry zespół, który na dodatek będzie się chciał zaprezentować dobrze przed swoimi kibicami. Dla nas jest to kolejne spotkanie, na które bardzo mocno się nastawiamy i z którego chcemy wyjść zwycięsko – mówi krótko młoda przyjmująca zespołu z Sopotu, Magdalena Damaske.

Do Piacenzy wybiera się jednak także 8-osobowa grupka kibiców PGE Atomu Trefla Sopot, to będzie spore wsparcie dla zespołu na obcym terenie. – Bardzo liczymy na ich obecność, bo wiemy, że hala będzie pełna kibiców miejscowych. Włoscy fani z pewnością nam jednak nie przeszkodzą – jeżeli będziemy równie skupione na przestrzeni całego spotkania, uda nam się wywalczyć ten awans – ocenia z kolei środkowa atomówek Maja Tokarska.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved