Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brittany Abercrombie: Ludzi na całym świecie łączy znacznie więcej niż dzieli (wideo)

Brittany Abercrombie: Ludzi na całym świecie łączy znacznie więcej niż dzieli (wideo)

fot. radomka.com

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w drugiej części sezonu rozpoczęły pogoń za czołową szóstką ligowej tabeli, ale porażki w meczach z kaliszankami i przegrana pomimo prowadzenia w meczu już 2:0 z zespołem BKS-u Bielsko-Biała sprawiły, że beniaminek będzie musiał zadowolić się walką o miejsca 7-10. – Mam wrażenie, że nasze wzajemne zaufanie do siebie na boisku trochę zmalało i też koncentracja została na moment zachwiana – powiedziała po meczu atakująca Radomki Radom, Brittany Abercrombie.

Brittany Abercrombie do zespołu z Radomia trafiła w grudniu zeszłego roku po tym, jak ekipę beniaminka LSK opuściła Joanna Kapturska i stopniowo przebijała się do pierwszej szóstki drużyny prowadzonej przez trenera Jacka Skroka. Dla mierzącej 191 cm i dysponującej mocnym uderzeniem leworęcznej Amerykanki jest to pierwszy sezon w zagranicznym klubie.Po dwóch setach meczu z bielszczankami coś się w waszej grze „zacięło”. Co takiego się wydarzyło, że nie potrafiłyście postawić kropki nad i?

Brittany Abercrombie: –Myślę, że nasza drużyna spisała się naprawdę bardzo dobrze w tych dwóch pierwszych setach. Przede wszystkim nałożyliśmy presję na rywalki swoją zagrywką, taki był nasz plan na to spotkanie. Bielszczanki jednak wróciły do gry, walczyły bardzo ciężko o ten powrót. Mam wrażenie, że nasze wzajemne zaufanie do siebie na boisku trochę zmalało i też koncentracja została na moment zachwiana.

Jako beniaminek Radomka zebrała w tym sezonie dużo doświadczenia. Tak naprawdę drużynę w takim kształcie możemy oglądać dopiero gdzieś od połowy sezonu.  Sam fakt, że pojawiła się szansa, by powalczyć o szóstkę, świadczy o tym, że zrobiłyście spory postęp…

Też tak uważam. Przynajmniej jeżeli chodzi o treningi, to daje się odczuć więcej zaangażowania i wysiłku, który wkładamy w przygotowania. Jest nas więcej i w drugiej części sezonu musimy walczyć o swoje miejsce na boisku na treningach. To przekłada się na mecze i dzięki temu nasza gra w drugiej części sezonu wygląda znacznie lepiej.

Do tej pory twoja kariera rozwijała się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Co wyniosłaś z tej przygody, którą z pewnością jest dla ciebie gra w polskiej lidze?

Każdy jest dla mnie bardzo miły. Ludzi na całym świecie wbrew pozorom łączy znacznie więcej niż różni. Dostałam dużo pomocy ze strony Polaków, którzy potrafią też być zabawni. Poziom ligi jest również wysoki, zawodniczki są bardzo pracowite. Oczywiście brakuje mi rodziny i słonecznej Kalifornii, ale wasz kraj przyjął mnie bardzo dobrze.

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy ligą akademicką i grą w college’u a siatkówką, którą zastałaś w Polsce?

Na poziomie międzynarodowym zawodniczki są znacznie lepsze w elemencie obrony. W Stanach Zjednoczonych niemal każda drużyna dysponuje 12 zawodniczkami, dlatego atakująca i rozgrywająca często zmieniają się z koleżanką z ławki. Stąd też nowe było dla mnie to, że muszę grać we wszystkich 6 rotacjach, a co za tym idzie musiałam bardzo poprawić swoją grę w obronie. Wydaje mi się też, że w porównaniu do siatkówki uniwersyteckiej w USA tutaj trzeba uderzać znacznie mocniej, by zdobyć punkt.

Całą rozmowę z Brittany Abercrombie zobaczycie na naszym kanale YouTube:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved