Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Brecht van Kerckhove nowym trenerem Belgów

Brecht van Kerckhove nowym trenerem Belgów

fot. FIVB

Po tym jak z prowadzenia reprezentacji Belgii zrezygnował Andrea Anastasi, belgijska federacja nie ociągała się z wyborem nowego szkoleniowca. Następcą Włocha wybrano jego dotychczasowego asystenta – Brechta van Kerckhove.

Przed reprezentacją belgijskich siatkarzy intensywny rok. Liga Europejska, kwalifikacje olimpijskie, a co najważniejsze mistrzostwa Europy organizowane w ich kraju – to główne punkty Belgów w tegorocznym terminarzu reprezentacyjnym. Dlatego federacja, mając również długofalową perspektywę rozwoju kadry Belgii, postanowiła stanowisko pierwszego trenera powierzyć  Brechtowi van Kerckove, który do tej pory zdobywał doświadczenie u boku Andrei Anastasiego, a wcześniej współpracując z Vitalem Heynenem. Do sztabu reprezentacji Belgii dołączono również Dominique Baeyensa, który będzie odpowiedzialny za kierowaniem stworzonego programu rozwoju, a także Krisa Eyckmansa.Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2008 roku Van Kerckhove został asystentem trenera Vital Heynen w Maaseik. Następnie był asystentem Gerta Vande Broeka, Heynena i Anastasiego. – Dla mnie to zaszczyt, aby kontynuować ten projekt – mówi Van Kerckhove. – Ale jest to również dla mnie logiczny wybór. Myślę, że mam umiejętności i mogę zbudować coś na doświadczeniu ze współpracy z dwójką Heynen-Anastasi. Mam nadzieję, że dzięki moim akcentom i wsparciu wspaniałego personelu poprowadzimy Czerwone Smoki w dalszej rozbudowie do sukcesów i zrealizujemy marzenie olimpijskie – dodaje nowy trener Belgów.

Wybór Brechta van Kerckhove nie jest dla mnie zaskoczeniem. To dobry wybór, a ja się pod nim podpisuję. Brecht będzie zdrowym mixem doświadczonych trenerów, z którymi już pracował i dołoży do tego swoje akcenty – ocenia  z entuzjazmem kapitan reprezentacji Belgii, Sam Deroo.

źródło: inf. własna, topvolleybelgium.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved