Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brazylijski zaciąg w MKS Będzin?

Brazylijski zaciąg w MKS Będzin?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pandemia koronawirusa rzecz jasna mocno przekłada się na ogólnoświatową gospodarkę i co za tym idzie finanse klubów. Wiele z nich zostało zmuszonych do redukcji budżetów, a co za tym idzie zbudowaniem słabszych składów na nowy sezon. Nie inaczej jest w Brazylii, co może wykorzystać MKS Będzin.

Kłopoty finansowe nie oszczędziły nawet tak utytułowanej ekipy, jak Sesi Sao Paulo, która jak donosi Bruno Woloch ma wbrew wcześniejszym doniesieniom przystąpić do nowego sezonu, ale zrobi to z dużo mniejszym budżetem. Skład ma być mocno zmieniony, oparty na bardzo młodych zawodnikach wspartych Murilo Endresem.Zdaniem brazylijskiego dziennikarza dwóch siatkarzy związanych z tym klubem ma trafić do MKS-u Będzin, są to 24-letni przyjmujący Fabio Rodrigues i 27-letni rozgrywający Thiago Veloso (Thiaguinho), który w SESI grał w latach 2017-2019, a ostatni sezon spędził we francuskim Rennes. Kierunek turecki ma za to obrać były siatkarz ZAKSY i w ostatnim sezonie SESI, Lucas Loh.

Swoje kontrakty obniżył także inny ceniony klub, Sada Cruzeiro, który ma zredukować pensje zawodników za kwiecień i maj o 50%.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi w sezonie 2020/2021

źródło: esportes.estadao.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved