Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brazylijski rozgrywający w Jastrzębskim Węglu

Brazylijski rozgrywający w Jastrzębskim Węglu

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z Raphaelem Margarido. Umowa z brazylijskim rozgrywającym będzie obowiązywać przez dwa kolejne sezony. – Zdecydowałem się na przyjście do Jastrzębskiego Węgla po raz drugi, ponieważ jest to wielki klub, z którym mam sporo miłych wspomnień. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli wiele okazji do wspólnego świętowania zwycięstw i sukcesów – mówi brazylijski siatkarz.

W przypadku Brazylijczyka jest to powrót do jastrzębskiego klubu po latach. W sezonie 2011/2012 występował on bowiem w pomarańczowych barwach Jastrzębskiego Węgla, sięgając z drużyną po srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. –Zdecydowałem się na przyjście do Jastrzębskiego Węgla po raz drugi, ponieważ jest to wielki klub, z którym mam sporo miłych wspomnień. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli wiele okazji do wspólnego świętowania zwycięstw i sukcesów – mówi Raphael Margarido.„Vinhedo” (taki przydomek nosi nowy-stary gracz zespołu z Jastrzębia-Zdroju) większość swojej kariery spędził w ojczyźnie. Z Bansepą zdobył mistrzostwo kraju, natomiast z Sadą Cruzeiro mistrzostwo kraju, krajowy Puchar oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Na Stary Kontynent trafił jeszcze przed pierwszym epizodem w Jastrzębskim Węglu – najpierw związał z tureckim Halkbankiem Ankara, a następnie rumuńskim Remat Zalau. W ostatnich latach osiadł w Portugalii. W stołecznej Benfice spędził łącznie cztery sezony, czterokrotnie zdobywając mistrzostwo tego kraju i dochodząc do finału europejskiego Pucharu Challenge. W minionym sezonie znów spróbował gry w PlusLidze, zasilając Chemika Bydgoszcz.

Ciekawostką jest fakt, że w latach 2011-2018 Raphael był zawodowym żołnierzem w stopniu sierżanta. Grał nawet w drużynie siatkarskiej brazylijskich sił zbrojnych, z którą dwukrotnie zwyciężył w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Ma za sobą również powołania do seniorskiej kadry Brazylii – tej, która w minionej dekadzie była absolutnym hegemonem w światowej siatkówce. W 2005 roku wygrał z wielką ekipą Bernardo Rezende Ligę Światową w Belgradzie.

Raphael był naszym pierwszym wyborem, jeśli chodzi o drugiego rozgrywającego w zespole. Szukaliśmy zawodnika doświadczonego, a jednocześnie z motywacją do gry. I w tym kontekście znaleźliśmy idealnego kandydata, perfekcyjnie pasujący do całości „puzzel”. „Rafa” ma doświadczenie, prezentuje bardzo solidny poziom i cieszy się z powrotu do Jastrzębia. On gwarantuje wsparcie zespołowi pod nieobecność Lukasa Kampy – w okresie przygotowawczym, podczas mistrzostw Europy, a później w czasie kwalifikacji olimpijskich w styczniu. Będzie dla zespołu bardzo ważnym graczem. Cieszymy się z jego powrotu – mówi Roberto Santilli, trener Jastrzębskiego Węgla.

– Cieszymy się z powrotu Raphaela Margarido do Jastrzębskiego Węgla. Nadchodzący sezon stawia przed nami wysokie wymagania, gdyż jak wiadomo oprócz rywalizacji o najwyższe cele w PlusLidze będziemy również uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dlatego cieszę się, że pozyskaliśmy tak wartościowego i doświadczonego zmiennika dla naszego podstawowego rozgrywającego Lukasa Kampy, jakim jest Brazylijczyk Margarido – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved