Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijska liga przerwana – scenariusz podobny do polskiego

Brazylijska liga przerwana – scenariusz podobny do polskiego

Na kilka godzin przed rozpoczęciem ostatniej kolejki rundy zasadniczej brazylijskiej Superligi siatkarzy i play-off ekstraklasy siatkarek tamtejsza federacja zawiesiła rozgrywanie spotkań i przerwała sezon. Powodem jest coraz szybsze rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w tym kraju Nie wiadomo, kiedy rozgrywki zostaną wznowione, a sytuacja bardzo przypomina tę z polskiej ligi.

W sobotę wieczorem (w nocy polskiego czasu) miały zostać rozegrane spotkania ostatniej kolejki rundy zasadniczej brazylijskiej SuperLigi siatkarzy. W ekstraklasie siatkarek na sobotę został zaplanowany pierwszy mecz fazy play-off. W piątek zapadła decyzja, że mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. W sobotę rano wszystkie spotkania zostały przełożone, a rozgrywki zostały przerwane.Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej w Brazylii kibice emocjonowali się tym, kto zajmie pierwsze miejsce przed play-off. W tabeli prowadzi Taubate Funvic z jednym punktem przewagi nad Sadą Cruzeiro. Taubate jednak czekał trudny mecz z czwartym w tabeli Sesi-SP Sao Paulo, z kolei Sada miała zagrać z ostatnim w tabeli Ponta Grossa Volei. Sytuacja jako żywo przypomina tę z PlusLigi, gdzie Verva i ZAKSA walczyły o pierwsze miejsce w tabeli przed play-off, zanim rozgrywki zostały wstrzymane.

W SuperLidze siatkarek dokończono rundę zasadniczą. Najlepsze w niej okazały się zawodniczki Dentil/Praia Clube, które jednym punktem wyprzedziły SESC Rio de Janeiro i Itambe Minas. W sobotę miał odbyć się pierwszy mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Sesi Volei Bauru a Osasco/Audax. Na kilkanaście godzin przed spotkaniem oba kluby zadecydowały, że do spotkania nie dojdzie, a siatkarki w obawie o swoje zdrowie nie wyjdą na parkiet. Znów nasuwa się analogia do Ligi Siatkówki Kobiet, która przerwała rozgrywki w tym samym momencie – tuż przed pierwszymi meczami play-off.

Jeszcze w piątek wszystko wskazywało, że rozgrywki siatkarskich lig w Brazylii będą się toczyć nadal, jednak bez udziału publiczności. W sobotę wszystko potoczyło się w błyskawicznym tempie. Po konsultacjach z klubami i lekarzami CBV zdecydowało o zawieszeniu rozgrywek na 15 dni w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved