Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijska gwiazda zagra w Dinamie Moskwa

Brazylijska gwiazda zagra w Dinamie Moskwa

fot. FIVB

Zanosi się na to, że Dinamo Moskwa w najbliższym sezonie będzie dysponowało jeszcze mocniejszym składem niż dotychczas. Klub ze stolicy Rosji zakontraktował brazylijską skrzydłową – Natalię Perreirę oraz przedłużył współpracę z czołowymi rodzimymi siatkarkami.

Mimo że wiele krajów zmaga się obecnie z pandemią koronawirusa, to kluby siatkarskie na całym świecie próbują budować składy zespołów na następne rozgrywki. Szczególnie z rosyjskich klubów dochodzą wieści o zmianach personalnych. Nie próżnują chociażby działacze Dinamo Moskwa, które w międzysezonowej przerwie może się jeszcze wzmocnić.Klub ze stolicy Rosji nie przedłużył współpracy z dwoma zagranicznymi siatkarkami, czyli Heleną Havelkovą (Czechy) oraz Lauren Carlini (Stany Zjednoczone). W ich miejsce działacze ściągnęli brazylijską gwiazdę – Natalię Perreirę. 31-letnia zawodniczka swoją siatkarską karierę zaczynała w Sollys Osasco, a przez wiele lat występowała w lidze brazylijskiej. Jej jedynym dotychczas zagranicznym kierunkiem była Turcja, gdzie występowała w Fenerbahce Stambuł oraz Eczacibasi Stambuł.

Jest ona mistrzynią olimpijską z Londynu. W reprezentacji Brazylii gra od 2005 roku, a na swoim koncie ma także sześć triumfów w Lidze Narodów (wcześniej World Grand Prix), medale w mistrzostwach świata oraz Pucharze Świata, dwa sukcesy w Pucharze Wielkich Mistrzyń, cztery mistrzostwa Ameryki Południowej i dwa zwycięstwa w Panamerican Cup.

Na razie nie wiadomo, jaka druga zagraniczna zawodniczka dołączy do Dinama. Za to przesądzone jest, że wciąż w jego barwach będą występowały Nataliya Gonczarowa oraz Irina Fetisowa, które są nie tylko filarami drużyny z Moskwy, ale również czołowymi postaciami reprezentacji Rosji. Okazało się jednak, że Havelkova i Carlini nie są jedynymi zawodniczkami, które pożegnały się z Dinamem. W jego barwach nie zagra także kilka rodzimych siatkarek. Wśród nich są: Jekaterina Raewskaja, Jekatarina Ljubuszkina, Daria Stoljarowa oraz Wiktorija Rusakow

źródło: opr. własne, tass.ru, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved