Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia M: Sada Cruzeiro z kolejnym mistrzowskim tytułem

Brazylia M: Sada Cruzeiro z kolejnym mistrzowskim tytułem

Wielka Sada Cruziero po raz kolejny wygrała rozgrywki brazylijskiej Superligi. W finale zespół prowadzony przez Marcelo Mendeza pokonał Funvic Taubate, a rywalom uległ jedynie w trzecim secie. Ostatecznie Sada pewnie wygrała całe spotkanie i wywalczyła piąty mistrzowski tytuł w swojej historii.

Po początkowym okresie gry, w którym obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, na trzypunktowe prowadzenie wyszli siatkarze Sady Cruzeiro dzięki świetnemu atakowi z VI strefy (8:5). Ekipa Funvic Taubate cały czas traciła do rywali 3 oczka (10:13), ale po kontrze w wykonaniu Edera na tablicy wyników zagościł remis po 13 i gra znów się wyrównała (16:16). Długo żaden z zespołów nie był w stanie przejąć inicjatywy, ale świetna zagrywka Sady przechyliła szalę zwycięstwa na jej korzyść (23:19). Lucas Loh atakiem z drugiej linii zmniejszył starty swojej ekipy (21:23), jednak wypracowana przez Sadę przewaga wystarczyła, aby zakończyć tę partię zwycięstwem (25:22).

Początek kolejnej odsłony należał już do Funvic Taubate (8:4), ale atomowe ataki rywali szybko pozwoliły im odrobić część start (6:8). Długą akcję mocnym zbiciem zakończył Simon i z prowadzenia Taubate nie pozostało już nic (9:9), a kolejny atak ze środka pozwolił Sadzie wyjść na prowadzenie 12:11. Świetne zagrywki Edera sprawiły, że jego zespół odzyskał prowadzenie (16:15). W końcówce ponownie na środku siatki szalał Simon (23:21), a Sada nie straciła koncentracji, najpierw kończąc sytuacyjną akcję na prawym skrzydle, a następnie William Arjona zatrzymał blokiem atak przeciwników (25:22).

Ricardo Lucarelli na początku trzeciego seta wziął sprawy w swoje ręce i to jego atomowe zagrywki pozwoliły wyjść Funvic na prowadzenie 5:2. Wypracowana przewaga nieprzerwanie utrzymywała się po stronie siatkarzy Taubate (14:9), ale rywalom udało się zmniejszyć starty do zaledwie 2 punktów (13:15). Wallace de Souza i spółka nie stracili jednak swojego animuszu, szybko odzyskali wysoką przewagę (22:18) i dzięki zabójczej końcówce pewnie wygrali tę odsłonę, zdobywając ostatnie oczko asem serwisowym i przedłużając losy całego meczu (25:18).

Dwoma gwoździami już na początku czwartego seta popisał się Simon (2:1), ale długo żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy (8:7). Jeden z najlepszych środkowych brylował także w bloku, a jego drużyna rozpoczęła budowę przewagi (10:7) i kontrolowała boiskowe wydarzenia, zwiększając swoje prowadzenie do 6 punktów (16:10). Sada Cruziero zdecydowanie dominowała na boisku między innymi dzięki potężnym atakom Evandro (19:11). Gracze Funvic nie byli w stanie odrobić swoich dużych strat (17:23) i chociaż udało im się wywalczyć dwa oczka z rzędu, to w miarę bezpieczne prowadzenie utrzymywali podopieczni Marcelo Mendeza (23:19). To do nich należały dwie kolejne akcje, które jednocześnie zakończyły całe spotkanie.

Sada Cruzeiro – Funvic Taubate 3:1
(25:22, 25:22, 18:25, 25:19)