Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Skowrońska-Dolata z szóstą porażką w sezonie

Brazylia K: Skowrońska-Dolata z szóstą porażką w sezonie

fot. Hinode Barueri

Drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w siedemnastej kolejce spotkań ligi brazylijskiej nie miała łatwego zadania. Faworytkami meczu były liderki tabeli z Minas Tenis Clube i ze swojej roli wywiązały się w stu procentach. Mimo że zespół gości napsuł im trochę krwi, trzy punkty pozostały w hali gospodarzy. Pierwsza trójka umocniła się na swoich pozycjach, natomiast kolejne miejsca gonią czwarte Hinode Barueri. W tej kolejce nie doszło o niespodzianek.Siatkarki Hinode Barueri z impetem weszły w to spotkanie, pewnie wygrały premierową odsłonę. W kolejnych dwóch setach na boisku rozgorzała prawdziwa siatkarska wojna. Doszło do zaciętych końcówek granych na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały w nich faworytki. Drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty starała się doprowadzić do tie-breaka, ale rozpędzone siatkarki Minas Tenis Clube wypracowały sobie kilka oczek zapasu i nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa w czwartej partii i tym samym całym meczu.

Katarzyna Skowrońska-Dolata była najlepiej punktującą zawodniczką swojej ekipy. Zdobyła 19 punktów, dwa zagrywką, dwa blokiem i 15 atakiem (37% skuteczności w tym elemencie). Dla zwyciężczyń 22 oczka zdobyła Gabi Guimaraes. W przeciągu całego meczu Minas Tenis Clube było skuteczniejsze w ataku, zanotowało w tym elemencie 45% skuteczności przy 39% rywalek. Oba zespoły podobnie zaprezentowały się, jeżeli chodzi o blok, zdobywając tym elementem po 16 punktów. W asach serwisowych było 4:3 dla Hinode Barueri.

W tabeli prowadzi Minas Tenis Clube z 47 punktami na koncie, o trzy mniej ma wicelider Dentil/Praia Clube, a trzeci SESC-RJ ma na koncie 36 oczek. Czwarty jest zespół Katarzyny Skowrońskiej- Dolaty, który zgromadził jak dotąd 32 oczka i ma bilans 11 zwycięstw i 6 porażek. Zestawienie zamyka Balneario Camboriu z zaledwie 7 punktami.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi brazylijskiej kobiet

źródło: inf. własna, superliga.cbv.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved