Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Skowrońska-Dolata z kolejnym zwycięstwem

Brazylia K: Skowrońska-Dolata z kolejnym zwycięstwem

fot. Hinode Barueri

W rozgrywkach ligi brazylijskiej siatkarek rozegrano jedenastą kolejkę spotkań, w której czołowe zespoły tabeli odnosiły planowe zwycięstwa. Wśród nich jest drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która jest obecnie czwarta. Drużyna polskiej zawodniczki pokonała w trzech szybkich setach Sao Cristovao Saude/Sao Caetano.

Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo Hinode Barueri. W sumie drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty do tej pory zapisała na swoim koncie siedem zwycięstw w dziesięciu meczach, co pozwoliło jej, z dorobkiem 20 punktów, plasować się na czwartym miejscu w tabeli. Do trzeciej ekipy traci dwa punkty, z tym że ekipa byłej reprezentantki Polski ma do rozegrania o jeden mecz więcej niż Sesi Volei Bauru. Zespoły, które zajmują pierwszą i drugą lokatę, odjechały z wynikiem trochę bardziej. Obecny lider tabeli Dentil/Praia Clube ma 30 punktów na koncie (o 10 więcej niż Hinode), a druga ekipa Minas Tenis Clube 28 i do rozegrania także jeden mecz więcej. Zaległy mecz Hinode z Minas rozegrany zostanie 15 stycznia.W starciu 11. kolejki drużyna biało-czerwonej atakującej rozprawiła się z trzech partiach z Sao Cristovao Saude/Sao Caetano, a do zwycięstwa swój zespół poprowadziła jak zwykle ma to miejsce Polka. Skowrońska-Dolata była najskuteczniejszą i najbardziej zapracowaną na boisku zawodniczką. W ataku była reprezentantka Polski dostał 37 piłek, kończąc z tego 16 akcji. To ona też była najskuteczniejsza w bloku, punktując tym elementem 4 razy, dokładając też do tego dwa asy serwisowe. Na siatce gospodynie spotkania miały ogromną przewagę, w sumie zatrzymując 15 ataków rywalek. Te nie radziły sobie najlepiej, nie kończyły akcji, popełniały też sporo błędów. Pomyłek nie ustrzegły się również miejscowe, ale w żaden sposób nie zagrażało to wynikowi. Hinode Barueri od samego początku do końca kontrolowały grę i rozdawały karty na boisku. Obaj szkoleniowcy często sięgali po zawodniczki z ławki rezerwowych, choć roszady po stronie przyjezdnych nie za wiele pomagały w poprawie gry.

Czołówka ligi zapisała na swoim koncie komplet planowych zwycięstw, a żadna z drużyn, która się z nią mierzyła, choć plasuje się mniej więcej w połowie stawki ligi brazylijskiej, nie pokusiła się o niespodziankę. Zarówno Dentil, Minas, jak i Sesi nie pozwoliły sobie wyrwać choćby punktu. W drużynie liderek tabeli pierwsze skrzypce grała Tatiana Koszelewa, zdobywczyni 23 punktów. Tyle samo punktów zdobyła Bruna Honorio, która poprowadziła do wygranej Minas Tenis Clube. Siatkarki Sesi nie miały problemów z wygraną, a większość punktów zdobyły po błędach rywalek. Te myliły się na potęgę, mimo że grały we własnej hali. W żadnym z sześciu spotkań 11. kolejki nie rozegrano tie-breaka.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi brazylijskiej siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved