Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Kolejny dobry mecz Skowrońskiej-Dolaty

Brazylia K: Kolejny dobry mecz Skowrońskiej-Dolaty

fot. Hinode Barueri

W przedostatniej kolejce ligi brazylijskiej kobiet Hinode Barueri pokonało BRB/Brasilia Volei. Spotkanie było dość zacięte, jednak ekipa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty triumfowała 3:0. Polka kolejny raz była najlepiej punktującą w swojej ekipie. Do trzeciego SESC-RJ Hinode Barueri traci jedno oczko.

Hinode Barueri podejmowało we własnej hali przedostatnią ekipę w stawce, BRB/Brasilia Volei. I choć podopieczne Ze Roberto wygrały w trzech setach, wcale nie oznacza to, że zwycięstwo przyszło im łatwo. Pierwsza partia zakończył się wynikiem 25:22, miejscowe dobrze przyjmowały i były skuteczne w ataku, w bloku i zagrywką różnica nie była aż tak widoczna. W tej części meczu najczęściej punktowała Thaisa Menezes, która uzyskała 80 procent skuteczności na siatce (4/5). Dodatkowo dopisała na swoim koncie 2 asy serwisowe i blok. Dobrze radziła sobie również Katarzyna Skowrońska-Dolata (5/11).Po zmianie stron emocji również nie brakowało, walka trwała praktycznie od początku do końca. Tym razem to Polka była liderką w ataku (7/13). Na jej zagrania odpowiadała Renata Colombo (6/14), która robiła wszystko co w jej mocy, by BRB/Brasilia Volei wyrównało stan rywalizacji. Tak się jednak nie stało, bowiem to gospodynie triumfowały 26:24.

Trzecia partia miała bliźniaczy przebieg, choć tym razem Hinode Barueri miało wyraźną przewagę nad rywalkami w przyjęciu. Co ciekawe, to niżej notowany rywal lepiej radził sobie na siatce. Na szczęście jednak dla ekipy prowadzonej przez Ze Roberto, ważne piłki kończyła Katarzyna Skowrońska-Dolata (5/12). Ostatecznie miejscowe również wygrały stosunkiem 26:24. Polska atakująca zdobyła łącznie 17 oczek z 36 skierowanych do niej piłek (47-procentowa skuteczność). Tylko dwa razy dała się zablokować i raz popełniła błąd

Hit 21. kolejki nie zawiódł – lider podejmował wicelidera i emocji nie zabrakło. Choć Minas Tenis Clube zajmuje pierwsze miejsce, więcej powodów do zadowolenia miały siatkarki Dentil/Praia Clube, bowiem to one triumfowały po tie-breaku, choć przegrywały już 1:2. Praktycznie w każdym z setów walka trwała do samego końca. Dość niespodziewanie tie-break decydował również o wyniku piątej drużyny z dziewiątą. E.C. Pinheiros ostatecznie przegrało, to urwanie punktu Sesi Volei Bauru można uznać za sukces. Pozostałe starcie kończyły się wynikiem 3:0.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi brazylijskiej

źródło: inf. własna, superliga.cbv.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved