Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Katarzyna Skowrońska-Dolata MVP spotkania

Brazylia K: Katarzyna Skowrońska-Dolata MVP spotkania

W 12. kolejce brazylijskiej Superligi siatkarek Hinode Barueri pokonało 3:0 sąsiada w tabeli – Sesi Volei Bauru. Stawką tego meczu było trzecie miejsce w tabeli – podopieczne trenera Ze Roberto mają teraz trzy punkty przewagi nad swoimi rywalami. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana polska atakująca Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zdobyła w tym spotkaniu dla swojego zespołu 25 punktów.

Mecz z Sesi Volei Bauru był dla siatkarek Hinode Baruerii niezwykle istotny. Przed 12. kolejką brazylijskiej Superligi oba zespoły miały identyczny dorobek punktowy i rywalizowały o 3. miejsce w tabeli za wielką dwójką – Minas Tenis i Dentil Praia. Dwa pierwsze sety spotkania były niezwykle zacięte, ale kończyły się na korzyść gospodyń. Podopieczne trenera Ze Roberto obie te partie wygrały 25:23, okazując się lepsze w końcówkach.

W trzecim secie przewaga gospodyń była już wyraźniejsza. Hinode Barueri wygrało 25:21 i pewnie zgarnęło trzy cenne punkty. Obecnie zespół Ze Roberto ma trzy punkty przewagi nad Sesi, mając na swoim koncie 9 wygranych i 3 porażki. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zdobyła dla swojej drużyny 25 punktów. Polska atakująca zdobyła 21 punktów atakiem przy 54% skuteczności, dołożyła do tego trzy asy serwisowe i jeden skuteczny blok. W zespole gości 14 punktów na swoim koncie miała Valentina Diouf.

Lider tabeli, Dentil Praia, pewnie pokonał w trzech setach ostatni zespół brazylijskiej Superligi, Balneario Camboriu. Najwięcej, 13 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Fernanda Garay. Dentil ma nadal punkt przewagi nad zespołem Minas Tenis Clube, które również w trzech setach uporało się z BRB/Brasilia Volei. Świetny mecz w barwach wicelidera tabeli rozegrały Gabriela Guimaraes (20 pkt.) oraz Bruna Honorio (15 pkt.).