Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Jedenaste zwycięstwo Hinode Barueri

Brazylia K: Jedenaste zwycięstwo Hinode Barueri

Hinode Barueri z Katarzyną Skowrońską w składzie wygrało po raz jedenasty w brazylijskiej ekstraklasie i zajmuje trzecie miejsce za prowadzącą wielką dwójką – Minas Tenis Clube i Dentil/Praia Clube. Polska atakująca ponowne była najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu, zdobywając w tym spotkaniu 16 punktów.

W Brazylii została rozegrana piętnasta kolejka Superligi siatkarek. Zwycięstwo za trzy punkty odniósł faworyt – Minas Tenis Clube. Lider z Belo Horizonte pewnie w trzech setach rozprawił się Esporte Clube Pinheiros, a dobry mecz rozegrały Bruna Honorio (14 pkt.) oraz Mara Leao (11 pkt.). Niespodziewanej porażki we własnej hali doznał zespół Dentil/Praia, który uległ 1:3 przedostatniemu w tabeli Sao Cristovao Saude/Sao Caetano. Pogromczynią wicelidera okazała się Fernanda Isis, która zdobyła 19 punktów dla zwycięskiej drużyny. W zespole gospodyń po 12 punktów zdobyły Fabiana Claudino i Nicole Fawcett. Dentil/Praia traci obecnie do lidera trzy punkty.

Już tylko sześć punktów straty do drugiego miejsca ma zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Hinode Barueri. Podopieczne trenera Ze Roberto w trzech szybkich setach uporały się z czerwoną latarnią tabeli, Balneario Camboriu. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła polska atakująca. Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobyła 11 punktów atakiem przy 42% skuteczności, dołożyła do tego trzy skuteczne bloki oraz dwa asy serwisowe.

Hinode Barueri ma nadal dwa punkty przewagi nad czwartym SESC Rio de Janeiro, które pokonało na wyjeździe Sesi Volei Bauru 3:1. W innym meczu zespół Curitiba Volei wygrał na wyjeździe z BRB/Brasilia Volei. Spotkanie pomiędzy Fluminese FC a Osasco/Audax rozegrane zostanie dopiero 12 marca.