Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Hinode Barueri wygrało pierwszy mecz ćwierćfinałowy

Brazylia K: Hinode Barueri wygrało pierwszy mecz ćwierćfinałowy

Ogromne emocje towarzyszyły pierwszemu meczowi play-off Hinode Barueri w lidze brazylijskiej. Zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pokonał po tie-breaku Osasco/Audax i objął prowadzenie w rywalizacji ćwierćfinałowej, która toczy się do dwóch wygranych meczów. Polska atakująca zdobyła w tym spotkaniu 26 punktów.

W lidze brazylijskiej siatkarek rozpoczęła się faza play-off. Nie było niespodzianek w poniedziałkowych dwóch meczach finałowych, w których zagrały dwie pierwsze drużyny po rundzie zasadniczej. Minas Tenis Clube pewnie na wyjeździe pokonał zespół Curitiba Volei 3:0 i wszystko wskazuje na to, że już w czwartek wieczorem może cieszyć się z awansu do półfinału. Z kolei Dentil/Praia Clube również w trzech setach uporał się we własnej hali z Fluminense F.C. i jest faworytem czwartkowego spotkania rewanżowego. Dobry mecz rozegrały w barwach Dentil/Praia Fabiana Claudino (15 pkt.) oraz Ana Carolina Silva (14 pkt.).

Kolejne dwa spotkania rozegrano we wtorkowy wieczór. Sesi Volei Bauru pokonało 3:1 SESC Rio de Janeiro głównie dzięki skutecznej postawie Tifanny Abreu, która zdobyła dla swojej drużyny 20 punktów. Dużo więcej emocji było w czwartym spotkaniu, w którym Hinode Barueri zmierzyło się z Osasco/Audax.

Pierwszy set padł łupem przyjezdnych, które wygrały do 22. Podopieczne trenera Ze Roberto szybko jednak odrobiły straty wygrywając drugiego seta do 23, a po trzeciej partii wygranej w takim samym stosunku objęły prowadzenie w meczu. Przyjezdne nie zamierzały się jednak poddawać. Świetnie w ataku radziły sobie Peruwianka Angela Leyva (20 pkt.) oraz Destinee Hooker (20 pkt.), do tego 6 punktów w bloku dołożyła Walewska Oliveira i zespół gości wygrał 25:19 czwartego seta, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii Hinode Barueri pokonało rywala po zaciętej walce 16:14 i dzięki temu objęło prowadzenie w ćwierćfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw.

Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie gospodarzy była Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zdobyła w tym meczu 26 punktów. Polka atakowała z 50% skutecznością, mając wsparcie w Tainarze Santos (18 pkt.) i Thaisie Menezes (17 pkt.). Kolejny mecz Hinode Barueri rozegra z tym rywalem w piątkowy wieczór. Jeśli przegra, do rozstrzygnięcia rywalizacji o awans do półfinału będzie potrzebne trzecie spotkanie.