Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Hinode Barueri wygrało z niepokonanym Minas Tenis Clube

Brazylia K: Hinode Barueri wygrało z niepokonanym Minas Tenis Clube

We wtorek rozegrano zaległy mecz brazylijskiej ekstraklasy siatkarek, w którym Hinode Barueri podejmowało niepokonany dotąd zespół Minas Tenis Clube. Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej koleżanki pokonały srebrnego medalistę Klubowych Mistrzostw Świata 3:2, a polska atakująca zdobyła w tym spotkaniu 26 punktów.

Hinode Barueri, którego barw broni Katarzyna Skowrońska-Dolata, po 10 meczach zajmowało 4. miejsce w brazylijskiej Superlidze siatkarek. Przed podopiecznymi trenera Ze Roberto był jednak jeszcze zaległy mecz z Minas Tenis Club, który zamknął pierwszą część rundy zasadniczej. Klubowy wicemistrz świata przystępował do tego meczu z dziesięcioma zwycięstwami na koncie i bez porażki w rozgrywkach ligowych i z pewnością był faworytem.

Po dwóch setach jednak okazało się, że przyjezdnym wcale nie będzie łatwo. Hinode wygrało pierwszą partię do 22, a w drugim secie po zaciętej końcówce triumfowało 27:25. Rywalki przebudziły się w trzeciej partii. Świetna gra Lany Conceicao (23 punkty) pociągnęła zespół do walki i Minas Tenis Club wygrał czwartego seta pewnie do 19. Triumfował również w kolejnej partii 25:23,d oprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującym secie lepsze jednak ponownie okazały się gospodynie. Katarzyna Skowrońska-Dolata miała wsparcie w środkowej Milce Marcilii, która zdobyła w całym meczu 17 punktów przy 64-procentowej skuteczności w ataku. Hinode Barueri wygrało 15:11 i zapisało na swoim koncie dwa punkty, dzięki czemu zrównało się w tabeli z Sesi Volei Bauru. Liderem pozostaje Dentil/Praia Clube, który ma jeden punkt przewagi nad Minas Tenis.

Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobyła w tym meczu 26 punktów, z czego 23 atakiem przy 37% skuteczności. Dołożyła do tego dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego.