Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Dobry mecz Skowrońskiej-Dolaty

Brazylia K: Dobry mecz Skowrońskiej-Dolaty

We wtorek zostały rozegrane mecze 10. kolejki brazylijskiej Superligi siatkarek. Swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół Hinode Barueri, który pokonał bez straty seta BRB/Brasilia Volley. Świetnie zagrała Katarzyna Skowrońska-Dolata, była reprezentantka Polski została najlepiej punktującą zawodniczką swojej drużyny.

W pierwszym tegorocznym meczu brazylijskich rozgrywek Hinode Barueri zmierzył się ze znajdującą się poza strefą play-off drużyną BRB/Brasilia Volley. Katarzyna Skowrońska-Dolata wyszła w pierwszym składzie, nie zawiodła swoich koleżanek. W trzysetowym spotkaniu zdobyła szesnaście „oczek”, 15 w ofensywie oraz 1 serwisem. Polka zanotowała także 41% skuteczności w ataku. Zespół naszej byłej reprezentantki bez większych problemów pokonał rywalki, które zagroziły im tylko w premierowej partii (25:23). Pozostałe dwa sety padły już łupem Hinode Braueri, które drugą i trzecią odsłonę spotkania wygrały do 19.

Dzięki tej wygranej siatkarki Hinode Barueri awansowały na 5. lokatę w rozgrywkach. Do okupujących trzecią pozycję zawodniczek SESC RJ tracą jedynie dwa „oczka”. Drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty ma do rozegrania jednak jeszcze jedno zaległe spotkanie. W razie zwycięstwa z Minas Tenis Clube mogą awansować na podium tabeli. Mecz ten odbędzie się 15 stycznia.

Najciekawszym pojedynkiem tej kolejki było sobotnie spotkanie pomiędzy dwoma czołowymi zespołami Superligi, Dentil/Praia Clube podejmował Minas Tenis Clube. Po zaciętym, pięciosetowym boju lepsze okazały się przyjezdne, które pozostają niepokonane w tych rozgrywkach. Z kolei dla gospodyń tego meczu to pierwsza porażka w sezonie, pozostały jednak liderkami tabeli, ponieważ ich sobotnie rywalki mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Pozostałe pojedynki rozstrzygnęły się w trzech setach, a zwycięstwa odniosły: Fluminense F.C., Sesi Volei Bauru, SESC RJ oraz Osaco Voleibol Clube/Audax. Rozegrane zostały także dwa zaległe mecze 5. kolejki, Dentil/Praia Clube pokonał Sesi Volei Bauru 3:1, a Minas Tenis Clube wygrał z Fluminense F.C również 3:1.