Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Nie będzie mistrza w sezonie 2019/2020

Brazylia K: Nie będzie mistrza w sezonie 2019/2020

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Po spotkaniu z przedstawicielami klubów Brazylijska Konfederacja Siatkówki postanowiła odwołać dalsze rozgrywki w Superlidze kobiet. Zatem po raz pierwszy od 1976 roku nie zostanie wyłoniony mistrz kraju. Na razie nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że podobny los spotka rozgrywki męskie w Brazylii.

Rozprzestrzeniająca się na świecie pandemia korona wirusa sprawiła, że nie mogą odbywać się rozgrywki sportowe, w tym także siatkarskie. Niektóre kraje wciąż czekają na dalszy rozwój wypadków, ale część związków siatkarskich podjęła decyzję o nie wyłanianiu mistrza. Do tego grona dołączyła brazylijska ekstraklasa kobiet, w której rozgrywki nie będą kontynuowane – taka informacja pojawiła się po spotkaniu działaczy Brazylijskiej Konfederacji Siatkówki z przedstawicielami żeńskich klubów w Brazylii. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji dotyczącej rozgrywek męskiej Superligi, ale wszystko wskazuje na to, że w nich również nie zostanie wyłoniony mistrz kraju.W Brazylii żeńskie drużyny przygotowywały się do rozgrywania ćwierćfinałów, ale na skutek podjętej decyzji nie zostanie wyłoniony mistrz kraju. Taka sytuacja będzie miała miejsce po raz pierwszy od 1976 roku, czyli momentu, w którym zainaugurowano rozgrywki. Szacuje się, że kryzys związany z korona wirusem może potrwać jeszcze przynajmniej przez dwa najbliższe miesiące. Teoretycznie rozgrywki można by wznowić w czerwcu, ale w praktyce jest to raczej niemożliwe. Wówczas pojawiłoby się wiele innych problemów. Przede wszystkim kontrakty zawodniczek kończą się w maju, a kluby mogłyby nie mieć odpowiednich budżetów na ich przedłużenie. Poza tym nie wiadomo jak będzie wyglądał harmonogram FIVB i czy igrzyska olimpijskie odbędą się w pierwotnym terminie. Gdyby tak się stało, to i tak zabrakłoby czasu na dokończenie ligowych zmagań w Brazylii.

Mimo że w zmaganiach Superligi kobiet nie zostanie wyłoniony mistrz kraju, to istotne znaczenie będzie miała klasyfikacja po rundzie zasadniczej. Na jej podstawie podjęto pewne decyzje. Zwycięzca fazy zasadniczej, czyli Dentil/Praia Clube uzyska bezpośredni awans do rozgrywki o Superpuchar oraz do Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej. W nich zagra także drugi zespół po rundzie zasadniczej, czyli Itambe/Minas.

Zobacz również:
Dotychczasowe wyniki ligi brazylijskiej kobiet w sezonie 2019/2020

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved