Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brązowy medalista ligi rosyjskiej zasilił wicemistrza Polski

Brązowy medalista ligi rosyjskiej zasilił wicemistrza Polski

fot. fakelvolley.ru

Artur Udrys dołącza do zespołu ONICO Warszawa! Białoruski atakujący jest ostatnim letnim nabytkiem wicemistrzów Polski. Z klubem podpisał roczny kontrakt. O miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Bramem van den Driesem.

Artur Udrys jest kolejnym zawodnikiem, który w międzysezonowej przerwie zasilił szeregi Onico Warszawa. – Artur znajdował się w kręgu zainteresowań wielu klubów, ale nic w tym dziwnego – w końcu w minionym sezonie znakomicie prezentował się w bardzo silnej rosyjskiej Superlidze. Cieszę się, że udało nam się go sprowadzić, bo to zawodnik o fantastycznych warunkach fizycznych, który na dodatek zna smak gry w Polsce. A od czasu swojego ostatniego pobytu w PlusLidze znacznie się rozwinął i wierzę, że na boisku skutecznie wypełni lukę po Bartku Kurku – powiedział prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.– PlusLiga to bardzo silna i ciekawa liga, a gra w ONICO to dla mnie doskonała okazja do rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. Występy dla wicemistrzów kraju to też spore wyzwanie, ale jestem przekonany, że szybko uda mi się tu zaaklimatyzować. Staram się trochę mówić po polsku, więc bariery językowej – tak jak w Korei czy Chinach, gdzie grałem niedawno – być nie powinno – powiedział nowy atakujący stołecznych.

Artur Udrys urodził się 18 października 1990 roku. Przez kilka pierwszych lat swojej przygody z siatkówką grał w ojczyźnie – Białorusi – gdzie zdobył cztery mistrzostwa, jedno wicemistrzostwo oraz trzy puchary kraju. W 2014 roku przeniósł się do AZS-u Częstochowa. Roku spędzonego na parkietach PlusLigi nie mógł jednak zaliczyć do szczególnie udanych. Przez kolejne lata występował m.in. w Korei Południowej i Chinach, aż wreszcie w 2018 roku sprowadził go Fakieł Nowy Urengoj. Udrys szybko stał się czołową postacią rewelacji Superligi, która w sezonie 2018/2019 dość niespodziewanie sięgnęła po brąz Klubowych Mistrzostw Świata oraz mistrzostw Rosji.

Udrys karierę zaczynał jako środkowy, ale z czasem przekwalifikował się na atakującego. Jest też reprezentantem Białorusi. Mierzy 212 cm i waży 99 kg. Jego zasięg w ataku to 382 cm, a w bloku 366 cm. Z ONICO podpisał roczny kontrakt.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2019/2020

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved