Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Brayelin Martinez: Czasem przegrywamy w naszych głowach

Brayelin Martinez: Czasem przegrywamy w naszych głowach

fot. FIVB

Siatkarki z Dominikany meczem z Rosjankami rozpoczęły swoje zmagania w ostatnim turnieju Ligi Narodów. Mimo walki i dobrych momentów w grze zawodniczki z Karaibów nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu przez dłuższy czas. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną reprezentantek naszych wschodnich sąsiadów.

Dominikanki świetnie rozpoczęły mecz, ich kąśliwe zagrywki sprawiały duże kłopoty przeciwniczkom, co pozwoliło podopiecznym Marcosa Kwieka zbudować pokaźną zaliczkę. W dalszej części seta siatkarki z Karaibów wyraźnie odstawały od Rosjanek, które odrobiły straty i zapisały na swoim koncie zwycięstwo w premierowej partii. W kolejnych dwóch osłonach spotkania dominowały już zawodniczki sbornej, które pewnie wygrały cały mecz 3:0. – Straciliśmy koncentrację podczas pierwszego i drugiego seta. Pod koniec trzeciego zaczęliśmy lepiej grać, ale było już za późno. Musimy patrzeć w przyszłość, przed nami jeszcze przecież spotkania z Japonią oraz z Polską – powiedziała siatkarka Dominikanek Brayelin Martinez.Zawodniczki z Karaibów odstawały zwłaszcza w przyjęciu, co przekładało się na problemy w ofensywie. – Musimy dalej ćwiczyć i się przygotowywać, bo to jest taki moment sezonu. Czasem przegrywamy w naszych głowach, tracimy skupienie – przyznała Martinez. Na słabą postawę Dominikanek w tym spotkaniu mogły też mieć wpływ długie dystanse między miejscami, w których były rozgrywane turnieje Ligi Narodów. Podopieczne Marcosa Kwieka grały wcześniej kolejno w Chinach, Turcji, Tajlandii oraz w Holandii. – Podróż na ten turniej była najkrótsza, bo musieliśmy przemieścić się tylko z Holandii do Polski. Pozostałe trwały po dwanaście, czasem nawet po czternaście godzin i to nie miało na nas dobrego wpływu – dodała siatkarka.

W następnym meczu podopieczne Marcosa Kwieka zmierzą się z siatkarkami z Kraju Kwitnącej Wiśni. – Japonki grają bardzo szybką siatkówkę, to będzie bardzo ciężkie spotkanie – stwierdziła zawodniczka Pomi Casalmaggiore. Dla siatkarek z Karaibów Liga Narodów jest głównie polem doświadczalnym przed mistrzostwami świata w Japonii. Na ostatnim takim turnieju we Włoszech Dominikanki zajęły 5. miejsce. – Myślę, że możemy powtórzyć rezultat z poprzednich mistrzostw świata. Drużyna, która przyjechała do Wałbrzycha jest jeszcze bardzo niedoświadczona. Mamy dwie bardzo dobre przyjmujące oraz atakującą w Dominikanie, one tutaj nie przyjechały. Staramy się jak najciężej pracować, żeby osiągnąć dobry rezultat na mistrzostwach świata w Japonii – zakończyła Brayelin Martinez.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved