Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brak medalu oznacza zmiany w Chemiku Police?

Brak medalu oznacza zmiany w Chemiku Police?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Brak medalu siatkarek Chemika Police, które zdominowały w ostatnich latach Ligę Siatkówki Kobiet, będzie zapewne oznaczał szereg zmian kadrowych w klubie. Czytamy o tym w serwisie Dziennika Polickiego.

Jako pierwszy z klubem pożegna się z pewnością włoski szkoleniowiec Marcello Abbondanza, który nie zdołał doprowadzić Chemika Police do kolejne tytułu mistrzyń Polski. Puchar Polski to z pewnością za mało zarówno dla samego prezesa klubu Pawła Frankowskiego, jak i partnera głównego – Grupy Azoty Police.Chemik Police przez ostatnie lata był budowany z myślą nie tylko o podboju rodzimej ligi, ale przede wszystkim rozgrywek na arenie europejskiej. O ile w tej pierwszej nie miał sobie równych, o tyle w Europie nie potrafił rywalizować z tymi najlepszymi.

Obecny sezon jest jednak najgorszym od momentu powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zapewne nikt w Policach nie zakładał przed startem obecnego sezonu, że policzanki nie zdołają stanąć, chociażby na podium.

Z klubu oprócz samego szkoleniowca z pewnością odejdzie również kilka zawodniczek. Miejsca w drużynie może zabraknąć dla serbskiej rozgrywającej Sladjany Mirković, na którą konsekwentnie stawiał Marcello Abbondanza. Przyzwyczajenie włoskiego szkoleniowca sprawiło, że nie potrafił dostrzec tego, że meczach o brązowy medal o wiele lepsze wrażenie na boisku sprawiała Marlena Pleśnierowicz, która musiała zadowolić się jedynie rolą zmienniczki.

Z Chemikiem Police mają pożegnać się również Bianka Busa i Sanja Gamma. Pojawiają się również informacje, że do Włoch przeniesie się amerykańska środkowa – Chiaka Ogbogu.

Autor: Gracjan Broda, dziennikpolicki.pl

źródło: dziennikpolicki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved