Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Boże Narodzenie Krzysztofa Zapłackiego

Boże Narodzenie Krzysztofa Zapłackiego

fot. Klaudia Piwowarczyk

W tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia, o tradycjach bożonarodzeniowych, śpiewaniu kolęd, kupowaniu prezentów i wspólnym kolędowaniu opowiedział Krzysztof Zapłacki, przyjmujący ZAKSY Strzelce Opolskie.

Z czym kojarzą się panu Święta Bożego Narodzenia?
Krzysztof Zapłacki:  – Święta Bożego Narodzenia kojarzą mi się przede wszystkim z rodziną, ze spędzeniem wspólnego czasu, z chwilą zadumy i oderwania się od codzienności, pracy i tego pośpiechu, który nam towarzyszy każdego dnia. Dla mnie osobiście jest to czas, który bardzo lubię i na który czekam.

Bez czego nie wyobraża sobie pan Świąte Bożego Narodzenia?

–  Świąt Bożego Narodzenia nie wyobrażam sobie bez rodziny, wspaniałej rodzinnej atmosfery, potraw wigilnyjch i wspólnego kolędowania oraz bez pasterki.

Na południu Polski jest tradycja chodzenia z domu do domu z gwiazdą i śpiewania kolęd. Dzieci przebrane są za pastuszków i za odśpiewanie kolęd otrzymują drobną zapłatę. Pan też uczestniczył w takiej formie tradycji Bożego Narodzenia?

–  W regionie, z którego pochodzę owa tradycja również ma miejsce, jednak osobiście nigdy nie uczestniczyłem w niej aktywnie. Kolędy od zawsze śpiewaliśmy i śpiewamy we własnym gronie, ale jak tylko dzieci zapukają do drzwi i zaśpiewają to zawsze nagradzamy ich czymś drobnym do puszki oraz słodkim do jedzenia.

Kiedy kupuje pan świąteczne prezenty?

– Staram się tak zorganizować, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i dzień przed Wigilią nie spędzać całego dnia w galeriach handlowych oraz sklepach w poszukiwaniu prezentów. Od początku grudnia przeważnie jest już w głowie ta myśl o prezentach. Myślę, że to jest odpowiedni moment, aby na spokojnie zająć się tym, jednak w mojej rodzinie nigdy nie była to sprawa priorytetowa. Według mnie nie jest to najważniejsza kwestia i zawsze to są drobne upominki, a nie jakieś nie wiadomo jakie prezenty.

Prezenty otwieracie przed Wigilią, czy dopiero po kolacji?

– Prezenty otwieramy po kolacji wigilijnej. U mnie jest taka tradycja, że po kolacji wigilijnej do domu przychodzi Gwiazdor i to on przynosi w wielkim worku dla wszystkich prezenty. Kiedy byłem jeszcze małym dzieckiem, to siadałem na jego kolanach musiałem z nim porozmawiać, zaśpiewać pięknie kolędę i dopiero wtedy pozwolił mi zajrzeć do jego worka i poszukać prezentu dla siebie i całej rodziny.

Macie jakie swoje rodzinne świąteczne tradycje?

– Zawsze przed stołem wigilijnym, po pojawieniu się pierwszej gwiazdki na niebie odmawiamy wspólną modlitwę przy kolędzie: „Bóg się rodzi”. Następnie dzielimy się opłatkiem i dopiero potem zasiadamy do stołu i zaczynamy spożywać potrawy wigilijne. To jest taka nasza rodzinna tradycja, którą co roku wspólnie pielęgnujemy.

Czego życzyć panu na te Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok?

– Przede wszystkim zdrowia, bo ono jest w życiu najważniejsze.

Czego życzy pan na te Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok kibicom KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn?

– Zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wielu wspaniałych siatkarskich wrażeń podczas meczów swoich ukochanych drużyn w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn.

 

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved