Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bogdan Szczebak: Chcę się stale rozwijać

Bogdan Szczebak: Chcę się stale rozwijać

fot. archiwum

– Chcę się stale rozwijać, więc nie mogłem tej oferty odrzucić – mówi Bogdan Szczebak, scoutman Jastrzębskiego Węgla, który od minionego roku współpracuje także z reprezentacją Australii. W maju wraz z nią poleci do Tokio na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, w którym weźmie udział także reprezentacja Polski.

PlusLiga jest jedną z najlepszych lig świata. Można w niej zobaczyć nie tylko wielu klasowych siatkarzy i znakomitych trenerów, ale ważną rolę odgrywają także statystycy poszczególnych klubów, bowiem kilkoro z nich współpracuje także z kadrami narodowymi. W poprzednim roku z naszej elity do reprezentacji Australii trafił scoutman Jastrzębskiego Węgla, Bogdan Szczebak. Ponadto Kamil Sołoducha z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest zatrudniony w reprezentacji Finlandii, Estończyk Alar Rikberg z Cuprum Lubin w reprezentacji swojego kraju, Włoch Francesco Oleni ze Skry Bełchatów pracował z reprezentacją Danii. – Nie strzeżemy zazdrośnie swoich tajemnic, wymieniamy się swoimi doświadczeniami i informacjami, chociaż opracowaniami już nie – wyjaśnił Szczebak, który do sztabu australijskiej kadry trafił dzięki wcześniejszej współpracy z Roberto Santillim. – Przez trzy lata współpracowałem z Roberto Santillim. Zadeklarowałem, że jeśli będzie potrzebował pomocy, jestem otwarty na współpracę. Znał moją pracę, wiedział, kim jestem i co potrafię. Trener Santilli zadzwonił w lipcu i oznajmił, że jest zgoda prezydenta Australijskiej Federacji Piłki Siatkowej, bym dołączył do sztabu. Chcę się stale rozwijać, więc nie mogłem tej oferty odrzucić – wyjaśnił Bogdan Szczebak.Swoją pracę rozpoczął on od analizy gry przeciwników w Pucharze Świata, w którym brała udział reprezentacja Australii. Wprawdzie nie odegrała w nim znaczącej roli, ale jej scoutman miał sporo pracy do wykonania. – Musiałem przeanalizować i rozłożyć na czynniki pierwsze aż 68 spotkań. W pierwszej fazie turnieju rozszyfrowywałem pierwszych czterech przeciwników, analizując ich mecze w mistrzostwach Azji i Lidze Światowej. Potem brałem już na tapetę świeże mecze rozgrywane w Japonii – dodał.

W tym roku Szczebak również wybierze się do Japonii, a dokładniej do Tokio, gdzie reprezentacja Australii zagra w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Weźmie w nim udział osiem zespołów, a przepustki do Rio de Janeiro zyskają trzy czołowe zespoły oraz najlepszy przedstawiciel Azji. – W maju najpierw będziemy mieli zgrupowanie we Włoszech, a 21 maja wylecimy do Tokio. Potem będę z reprezentacją Australii podczas trzech turniejów Ligi Światowej w Melbourne, Rzymie i Dallas. W Australii i Stanach Zjednoczonych jeszcze nie byłem – zakończył statystyk JW i australijskiej kadry.

źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved